Обстріл авіабази в Сирії: 14 загиблих, США заперечили причетність

Сполучені Штати заперечили свою причетність до ракетного обстрілу авіабази урядових військ в Сирії.

Сполучені Штати заперечили свою причетність до ракетного обстрілу авіабази урядових військ в Сирії.

Про це йдеться в заяві Пентагону.

«Цього разу Міністерство оборони не проводить повітряних ударів у Сирії», — йдеться у повідомленні.

«Водночас ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією та підтримувати дипломатичні зусилля для притягнення до відповідальності тих, хто використовує хімічну зброю в Сирії та інших місцях», — додали у Пентагоні.

Раніше ВВС з посиланням на сирійські урядові ЗМІ повідомило, що у Сирії військова авіабаза Т-4, що на сході провінції Хомс, зазнала масованого ракетного обстрілу. Також повідомлялося, що внаслідок удару є загиблі та поранені.

Державне інформаційне агентство Сирії SANA спочатку назвало повідомлення про ракетний удар «імовірною атакою США», але пізніше видалило це повідомлення.

Водночас, як повідомляє АP з посиланням на Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини, що базується у Великій Британії, під час ракетного нападу у центрі Сирії загинули 14 людей. Зазначається, що серед загиблих є громадяни Ірану.

8 квітня стало відомо, що внаслідок хіматаки у Східній Гуті загинули щонайменше 70 людей. Волонтерська рятувальна служба «Білі каски» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.

У США рішуче засудили застосування хімічної зброї у Сирії та в інших місцях та звинуватили у цьому режим Башара Асада та Росію, яка підтримує його.

Крім того, президент США Дональд Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною» через хімічну атаку в Східній Гуті.

У Росії заперечують застосування хімічної зброї у Сирії.

Напередодні, 7 квітня, внаслідок авіаударів у Східній Гуті загинули 40 людей.

На початку квітня у Сирії домовились про евакуацію з міста Дума, що у Східній Гуті.

Війська Башара Асада почали наступ на Східну Гуту в середині лютого за підтримки російської авіації. Операція супроводжувалася численними жертвами серед мирного населення.

23 березня повідомлялося, що внаслідок авіаудару в Східній Гуті загинули 37 людей. У лютому 2018-го в районі Східної Гути також було застосовано хімічну зброю — газ хлорин. Унаслідок цього одна дитина загинула та постраждали двоє волонтерів Сирійської Цивільної Оборони.