Держдепартамент США звинувачує Росію в хімічній атаці у Сирії
УСША рішуче засудили застосування хімічної зброї уСирії тавінших місцях тазвинуватили уцьому режим Башара Асада таРосію, яка підтримує його.
У США рішуче засудили застосування хімічної зброї у Сирії та в інших місцях та звинуватили у цьому режим Башара Асада та Росію, яка підтримує його.
Про це заявила речниця Держдепартаменту США Хезер Науерт, передає AFP.
Вона наголосила, що США докладуть усіх зусиль, щоб притягнути винних до відповідальності.
«Режим Асада і його прихильники мають і бути притягнуті до відповідальності, і будь-які подальші напади негайно припинені. Росія, з її непохитною підтримкою режиму, врешті несе відповідальність за ці жорстокі напади», — заявила вона.
Науерт зазначила, що Вашингтон закликає Москву «негайно припинити явну підтримку» правопорушень у Сирії та «працювати з міжнародним співтовариством для запобігання подальших варварських нападів із застосуванням хімічної зброї».
Науерт також повторила попередні заяви США про те, що Москва «порушила свої зобов’язання перед Організацією Об’єднаних Націй як гарант мирних угод і поставила під сумнів прихильність Кремля до припинення кризи в Сирії».
«Захист Росією режиму Асада і відмова припинити використання хімічної зброї в Сирії ставлять під сумнів її прихильність до вирішення загальної кризи», — резюмувала вона, закликаючи Росію приєднатися до міжнародних зусиль щодо запобігання подальшим атакам.
Нагадаємо, внаслідок хіматаки у Східній Гуті загинули щонайменше 70 людей.
Волонтерська рятувальна служба «Білі каски» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.
«Ці повідомлення, якщо вони підтвердяться, є шокуючими і вимагатимуть негайного реагування з боку міжнародного співтовариства», — йдеться у заяві Держдепартаменту.
Напередодні внаслідок авіаударів у Східній Гуті загинули 40 людей.
На початку квітня у Сирії домовились про евакуацію з міста Дума.
Війська Башара Асада почали наступ на Східну Гуту в середині лютого за підтримки російської авіації. Операція супроводжувалася численними жертвами серед мирного населення.
23 березня повідомлялося, що внаслідок авіаудару в Східній Гуті загинули 37 людей.
Раніше повідомлялось, що в районі Східної Гути було застосовано хімічну зброю — газ хлорин. Унаслідок цього одна дитина загинула та постраждали двоє волонтерів Сирійської Цивільної Оборони.
- Поділитися: