Обстріл будівлі Миколаївської обладміністрації та план підтримки українців від ЄС: головні новини 29 березня

В Україні триває 34-та доба повномасштабної війни росії проти України. Сьогодні, 29 березня, окупанти обстріляли будівлю Миколаївської обласної адміністрації, пошкодили пам'ятку архітектури у Харкові й не пропустили жодну колону для евакуації людей на Запоріжжі — головне за день.

Дії ворога протягом дня

  • російські війська зранку обстріляли будівлю Миколаївської обласної адміністрації. Сталося руйнування центральної секції будівлі з 9 по 1 поверхи, однак займання не було. 50-100 людей врятувалися. Сім загиблих, постраждали 22 людини.
  • Окупанти продовжують завдавати ракетно-бомбових ударів, намагаючись повністю знищити інфраструктуру та житлові квартали. Концентруються на сховищах пального, щоб ускладнити українцям логістичне забезпечення та створити умови гуманітарної кризи, кажуть у Генштабі ЗСУ.
  • російські війська пошкодили у Харкові пам'ятку архітектури — колишню пожежну частину 1887 року. Ця будівля має історичну цінність для міста та рятувальників.
  • Україна домовилася на 29 березня про три гуманітарні коридори для евакуації людей із Донецької та Запорізької областей. Однак в останній окупанти не пропустили жодну колону для евакуації людей. Переговори тривають.
  • Бойовики російської приватної військової компанії «Вагнера» розгортають свої сили на сході України. Так кремль розраховує компенсувати невдачі, яких зазнали війська рф, повідомляє британське Міністерство оборони з посиланням на дані розвідки.
  • З території Київської та Чернігівської областей виводять окремі підрозділи збройних сил рф, оскільки ворогу не вдалося досягти бажаної мети. Водночас зберігається висока загроза завдавання ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури, йшлося у зведенні Генштабу.
  • російські війська завдали удару по аеродрому в Старокостянтинові, що у Хмельницькій області. Внаслідок удару повністю знищені наявні запаси паливно-мастильних матеріалів. Минулося без постраждалих.
  • росія та її численна агентура в міжнародних організаціях заперечують факти транспортування та накопичення російськими військами великої кількості боєприпасів у безпосередній близькості до об'єкта «Укриття» Чорнобильської АЕС. Хоча насправді окупанти це роблять, повідомили у Генштабі ЗСУ.

Інші новини

  • Зранку 29 березня у палаці Долмабахче у Стамбулі розпочався новий раунд переговорів між українською та російською делегаціями. Українська делегація передала росії своє бачення міжнародного документа, що зафіксує гарантії безпеки для України.
  • «Укргазбанк» пропонує по 100 тисяч рублів (приблизно 30 тисяч гривень) окупантам, які здадуться в полон зі зброєю та технікою. У банку кажуть, що готові віддати всю готівку в рублях тим російським військовим, які відгукнуться на цю пропозицію.
  • Речник володимира путіна Дмитро Пєсков заявив, що росія застосовуватиме ядерну зброю лише у разі загрози існуванню держави. Він додав, що будь-який результат цієї війни — не підстава застосовувати ядерну зброю. Мовляв, загроза існуванню держави та війна в Україні — це різні речі.
  • Рада Євросоюзу схвалила план із 10 пунктів щодо підтримки українців, які вимушено виїжджають із країни через вторгнення росії. Зокрема, планують створити платформу для обміну інформацією про реєстрацію всіх тих, хто прибуває та подається на тимчасовий захист. Ще один пункт передбачає розробку національних планів дій у надзвичайних ситуаціях для задоволення середньо- та довгострокових потреб.
  • Нідерланди, Бельгія, Ірландія та Чехія оголосили про видворення російських дипломатів. У рф уже заявили, що нададуть свою відповідь на цей крок.
  • Уряд готує програму підтримки людей, яких російські окупанти силоміць депортували до рф. Там кажуть, що вже чимало людей змогли повернутися до України з російської території, куди їх примусово перемістили.