Обстріл України, звільнення глави Мінветеранів та голосування Ради за законопроєкт про мобілізацію: головне за 7 лютого

Обстріл України, звільнення глави Мінветеранів та голосування Ради за законопроєкт про мобілізацію: головне за 7 лютого

Війська росії здійснили масовану атаку по Україні, використавши 64 ракети та дрони — у Києві та Миколаєві є загиблі. Рада звільнила Юлію Лапутіну з посади глави Мінветеранів, а також підтримала оновлений законопроєкт щодо мобілізації. Зібрали головні новини за 7 лютого.

Атака на Україну

На початку доби 7 лютого російсько-окупаційні війська здійснили масовану атаку по шести регіонах України, використавши 64 засоби повітряного нападу (дрони типу Shahed та різні типи ракет). Українські військові знищили 44 з них.

Унаслідок атаки в Києві загинули четверо людей, постраждали ще 40. На Миколаївщині загинула одна людина, також відомо про 13 поранених.

У Харкові легких ушкоджень зазнала жінка, у місті є пошкодження нежитлової інфраструктури. На Київщині внаслідок російського обстрілу постраждали три людини. Також під ударом опинилися Дніпропетровська та Львівська області. Там є пошкодження, але минулося без постраждалих.

Рада підтримала оновлений законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада в першому читанні підтримала оновлений урядовий законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. За відповідний законопроєкт №10449 проголосували 243 депутати.

Водночас голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна («Слуга Народу») зазначила, що в документі є норми, які можуть породжувати вибірковість чи корупцію.

Міністр оборони Рустем Умєров у залі парламенту, 7 лютого 2024 рокуІрина Геращенко / Telegram

Парламент звільнив Лапутіну

Верховна Рада звільнила Юлію Лапутіну з посади міністерки у справах ветеранів України. Перед цим вона подала заяву про відставку. У парламенті розповіли, що профільний Комітет з питань соціальної політики відзначив незадовільну роботу Мінветеранів.

Новий протест польських фермерів на кордоні

Польські фермери планують приблизно на місяць заблокувати контрольний пункт пропуску «Дорогуськ — Ягодин», а також провести нетривалу акцію на пункті пропуску «Шегині — Медика». Водночас не передбачається блокування КПП «Корчова — Краківець».

Побиття на Івано-Франківщині через «співпрацю з ТЦК»

У Космачі на Івано-Франківщині близько сотні людей 7 лютого перекрили дорогу та зупиняли автівки, шукаючи в них людей, пов'язаних з працівниками ТЦК (військкоматів). Під час сутичок побили двох жінок та 6-річну дитину. Усе почалося через пости в соцмережах про те, що нібито «їдуть багато машин ТЦК, щоб позабирати людей».

Слідчі очікують на результати експертиз від медиків, після чого вирішать, за якими статтями кваліфікувати подію.

Використання репродуктивних клітин загиблих захисників

Верховна Рада виправила норму закону про зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців у частині забезпечення їхнього права на біологічне батьківство (материнство).

Так, законопроєкт передбачає, що в разі загибелі або визнання померлою людини її репродуктивні клітини безплатно зберігаються три роки. А після закінчення цього строку подальше зберігання можна продовжити коштом іншої людини.

Майно керівника Центрального спортивного клубу ЗСУ

У родини Вадима Височина — керівника Центрального спортивного клубу Збройних сил України, підпорядкованого Міноборони — виявили два маєтки під Києвом і кілька автівок. Ними володіють його цивільна дружина й дорослий син.

Височин пояснив, звідки у нього та його родини гроші на це майно. Каже, що його син іноді займається продажем авто, ввезених із-за кордону. А керівник спортклубу з дружиною йому «просто допомагають».

Водночас аналіз тендерів, де замовником був Центральний спортклуб, свідчить про перевищення цін ледь не удвічі.

Інші важливі новини