Обстріли українських міст та перемовини з росіянами: головне за день 17 березня

В Україні продовжується боротьба з повномасштабним російським вторгненням. І хоча просування окупаційних військ призупинилося, міста все ще масово обстрілюють. А тим часом українська влада продовжує перемовини з росіянами, намагаючись припинити війну.
Обстріли міст
Упродовж 17 березня російські окупаційні війська продовжували обстрілювати українські міста. Так, у Харкові внаслідок обстрілу окупантами міста сталася пожежа на найбільшому у східній Європі ринку «Барабашово», а у Києві вогонь спалахнув одразу в кількох місцях.
Не обійшлося без загиблих. Лише у місті Мерефа на Харківщині через обстріл росіян загинула одразу 21 людина. А в Чернігові кількість жертв серед цивільних з початку вторгнення вже перевищила дві сотні.
Не цураються окупанти обстрілювати й об'єкти, де від них ховаються жінки та діти. Наприклад, у Сєвєродонецьку під вогонь потрапив притулок для матерів із дітьми.
Блокада Маріуполя
Продовжується блокада і масштабні руйнування Маріуполя. За підрахунками міської влади, у середньому на добу на місто скидається від 50 до 100 авіабомб. За попередньою оцінкою близько 80% житлового фонду міста зруйновано, з них майже 30% — не підлягає відновленню.
А втім, упродовж останніх днів частині населення міста все ж вдалося виїхати. Так, Маріуполь на приватному транспорті вже змогли покинути близько 30 тисяч людей. Водночас 350 тисяч людей залишаються там.
Заяви із Заходу
Вже три країни офіційно закликали світ закрити небо над Україною. Після заяви Естонії аналогічний заклик схвалили парламенти Литви та Латвії.
Президент США Джо Байден слідом за «воєнним злочинцем» назвав володимира путіна ще й «кривавим диктатором, чистим головорізом, який веде аморальну війну проти народу України».
Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц вирішив заступитися за росіян. «Абсолютно неприпустимо, коли людей, які приїжджають із росії, ображають, обзивають чи б'ють. Тому що це війна путіна. Тільки він відповідальний за це», — написав Шольц.
Цього ж дня незалежні соціологи оприлюднили результати опитування, яке показало, що майже три чверті росіян відчувають гордість через вторгнення в Україну.
Перемовини з росіянами
Українська та російська делегації продовжують перемовини щодо припинення війни. Радник президента України Михайло Подоляк розповів, що загалом переговори ведуть багато підгруп, які спільно працюють над вирішенням конкретних завдань — гуманітарних, економічних та юридичних.
Також у Подоляка запитали, чи є серед питань визнання Криму російським, а псевдореспублік на Донбасі — незалежними. На це він відповів, що не може вдаватися в деталі, бо це «може вплинути на переговорний процес».
«Можу лише сказати, що спочатку росія прийшла з багатьма бажаннями, більшість із яких уже не розглядаються. Є набагато краще розуміння всіх вогневих точок», — зазначив він.
Подоляк додав, що стосовно окупованих територій позиція України залишається непохитною: кордони країни змінити неможливо.
Викрадення посадовців
Продовжують росіяни і свою практику із викраденнями українських посадовців на окупованих територіях. Так, 17 березня вони просто з робочого місця захопили в полон голову Великобурлуцької громади Віктора Терещенка.
Водночас міський голова Мелітополя Іван Федоров вже записав перше звернення після звільнення. Він подякував усім мелітопольцям та президентові за щоденну боротьбу за свою домівку. Глава держави також нагородив його орденом «За мужність» III ступеня.
Більше про події 17 березня читайте у нашому текстовому онлайні.
- Поділитися: