Ситуація в містах Красногорівка та Мар'їнка, що біля Донецька, але під контролем українських військових, видається значно складнішою, аніж зараз в Авдіївці.

Ситуація в містах Красногорівка та Мар'їнка, що біля Донецька, але під контролем українських військових, видається значно складнішою, аніж зараз в Авдіївці. Околиці міст постійно обстрілюють.

В Мар'їнці пошкоджено 70 відсотків будівель. Тут третій рік немає газу, відколи перебито газорозподільчу трубу. У місті залишаються до п'яти тисяч жителів – усі вони гріються буржуйками чи електрообігрівачами. Кілька днів тому, отруївшись чадним газом, загинула літня жінка і дитина.

В сусідній Красногорівці залишаються майже 10 тисяч мешканців. Тут теж останніми днями не припиняються обстріли. Школи через це на тиждень закриті. Люди рубають дерева в місті і за ним, і палять дровами в квартирах буржуйки.

На в`їзді до Красногорівки, біля знаку, видно діряву трубу. Це – газовід, пошкоджений ще у 2014 році. Газу з того часу в місті немає, а значить немає і тепла.

Газовід на в`їзді до Красногорівки, пошкоджений ще у 2014 році Фото: Громадське

У місті зустрічаємо родину – мати Людмила разом із двома дітьми. Просто посеред міста рубають дрова, складають їх на візки або санчата та й везуть додому. Це для того, щоб грітися. Тут – в Красногорівці – мешканці багатоповерхівок так само гріються дровами просто у квартирах за допомогою буржуйок.

Мити та двоє її дітей збирають дрова, щоб зігрітися у місті, де все три роки немає газу

Фото: Громадське 

Такі ж буржуйки стоять і в кабінеті Романа Коржова – заступника голови Красногорівської військово-цивільної адміністрації:

– До війни місто все перейшло на газове опалення. У приватних будинках порозбирали пічки і поставили газові котли. Зараз вони «мовчать». Людей, напевне, вже менше десяти тисяч: холодно та й знову обстріли поновилися. От вчора наприклад шість танкових снарядів знайшли нерозірваних.

Кабінет заступника голови Красногорівської військово-цивільної адміністрації Романа Коржова (на фото) обігрівається буржуйкою

Фото: Громадське

Біля багатовоперхівок зустрічаємо місцевих. У самому будинку чимало вікон без скла, квартири пусті. Деінде сліди від потрапляння снарядів – просто дірки в стінах. Дві жінки. Розповідають, що вже три дні тут стріляють постійно:

– І звідти, і звідти стріляють. Ночами не спимо. Оце електрика є хоч зараз. Вода є не у всіх, бо позамерзала у багатьох. Газу немає і не буде. І всім добре. Катастрофи ніякої в нас немає.

В  Красногорівці під обстрілами залишаються майже 10 тисяч мешканців

Фото: Громадське

Інша жінка розповідає, як зберігає тепло в квартирі:

— Обігрівач вмикаємо і гріємось. Вода є.

— Чи стежете за тим, що зараз відбувається в Авдіївці?

— Щодня в інтернеті читаю і дивлюся, що там. Дуже прикро. У нас таке було в 2014 році, коли нас «Градами» тут «ДНР» поливало російськими. Дуже їм співчуваємо.

Стіни будинків, розбиті снарядами Фото: Громадське

Приїздимо в Мар`їнку до поліцейської дільниці. Питаємо в поліцейського Олексія про загиблих напередодні жінку і дитину:

— Вони від обстрілів загинули?

— Ні, то не те зовсім. Води надихалися чадного газу. Очевидно, пічка стара була. Одну дитину мама до школи відвела, а іншу – з бабусею старою неходячою залишила. От і все.

Ситуація в Мар`їнці та Красногрівці видається навіть складнішою, ніж в Авдіївці

Фото: Громадське

Голова Мар`їнської військово-цивільної адміністрації Олександр Тесля розповідає: щойно темніє, — мешканці намагаються розійтися по будинках. На вулиці рідко кого зутсрінеш:

— Близько 14 — 15 години вони намагаються вже бути вдома. Воно ж швидко починається. Один постріл, і дуже жарко стає.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: