ENRU

ОБСЄ координуватиме проекти з хімічної безпеки України вартістю понад 2 млн євро

ОБСЄ спільно з міжнародними партнерами координуватиме чотири проекти з хімічної безпеки в Україні вартістю понад 2 млн євро.

Про це заявив координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, передає «Укрінформ».

«У нас на папері вже є чотири проекти. Перший пов'язаний з покращенням законодавчої бази в Україні у цій сфері, другий — з посиленням матеріальної бази щодо ідентифікації хімічних речовин», — сказав Верба.

Третій проект буде стосуватися заборони перевезення хімічних речовин через кордон і взаємодії щодо цього з різними службами. Четвертий буде пов'язаний з організацією тренінгів з хімічної безпеки.

Також ОБСЄ готова розпочати роботу спільно з міжнародними партнерами, зокрема США, Німеччиною, Польщею, Міжнародним центром з хімічного захисту та безпеки у Варшаві, організацією із заборони хімічної зброї в Гаазі.

Координатор ОБСЄ також зазначив, що ці чотири проекти передбачено разом понад 2 млн євро на 2,5 роки. Загалом, це кошти США та ЄС.

За його словами, у планах є також п'ятий проект, що стосується східної України.  Він буде створений для протидії хімічним загрозам в районі лінії зіткнення.

Нагадаємо, 23 квітня у районі підконтрольного бойовикам н. п. Пришиб Луганської області підірвався, імовірно на міні, автомобіль СММ ОБСЄ.

Внаслідок підриву автомобіля загинув громадянин США, поранень дістали громадяни Німеччини та Чеської республіки.

Автомобіль ОБСЄ підірвався об 11:17 ранку.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram