Поблизу окупованого Луганська підірвалося авто ОБСЄ: загинув співробітник місії

23 квітня об 11:17 поблизу Луганська на фугасі підірвався автомобіль зі спостерігачами ОБСЄ.

Спостерігач місії ОБСЄ загинув в результаті підриву автомобіля місії поблизу селища Пришиб на окупованій частині Луганщини.

Інформацію про це підтвердив глава ОБСЄ Себастіан Курц у Twitter. Також в місії ОБСЄ повідомили про двох постраждалих співробітників.

Фото: EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

«Смерть колеги є шоком для всієї місії ОБСЄ», — додав Курц, зазначивши, що доручив провести ретельне розслідування.

Глава місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг повідомив, що загинув громадянин США. Громадяни Німеччини та Чеської республіки дістали поранень.

Фото: EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

Українська сторона в Спільному центрі з контролю та координації повідомила, що автомобіль ймовірно підірвався на міні, під час підриву «режим тиші» дотримувався з обох сторін.

«Українська сторона висловлює співчуття рідним та близьким потерпілих, а також заявляє, що у зазначений час за даними чергових змін режим припинення вогню дотримувався як з української сторони так із боку НЗФ ОРЛО», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на джерела в силових структурах самопроголошеної Луганської народної республіки, автомобіль підірвався на фугасі.

У так званій народній міліції самоназваної ЛНР заявили, що автомобіль ОБСЄ відхилився від маршруту.

«Зазначений екіпаж відхилився від основного маршруту і рухався обхідними дорогами, що заборонено мандатом СММ ОБСЄ», — йдеться у повідомленні так званої народної міліції ЛНР.

У встановленні фугасу бойовики звинуватили українських військових. В свою чергу штаб АТО спростував заяву бойовиків.

Президент України Петро Порошенко висловив співчуття у зв'язку із загибеллю співробітника ОБСЄ. Він також наголосив на необхідності розслідувати злочин на притягти винних до відповідальності.

Про подальше ретельне розслідування також наголосив глава МЗС України Павло Клімкін у Twitter.

МЗС України назвало підрив авто ОБСЄ спробою Москви залякати спостерігачів.

Нагадаємо, що 7 квітня у Мінську радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії домовилися про відновлення «режиму тиші» на Донбасі, який мав початися з 1 квітня 2017 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram