Спеціальна моніторингова місія рганізації з безпеки та співробітництва в Європі зафіксувала біля лінії розмежування на окупованій частині Донбасу військову техніку, зокрема новітні комплекси радіоелектронної боротьби російського виробництва.

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі зафіксувала біля лінії розмежування на окупованій частині Донбасу військову техніку, зокрема новітні комплекси радіоелектронної боротьби російського виробництва.

Про це йдеться у звіті ОБСЄ станом на 10 серпня.

Так, в Луганську та в районі селищ Лобачеве і Бугаївка безпілотник ОБСЄ зафіксував близько 30 танків бойовиків, 26 одиниць причіпної артилерії, реактивну систему залпового вогню та чотири установки зенітно-ракетних комплексів.

Крім того, спостерігачі моніторингової місії виявили на окупованій частині Донбасу комплекси радіоелектронної боротьби РБ-341В «Леєр-3», 1Л269 «Красуха-2», РБ-109А «Билина» та спеціальний комплекс для постановки перешкод безпілотним літальним апаратам «Репелент-1».

Як зазначає штаб операції Об’єднаних сил, всі ці комплекси розроблені в Росії упродовж останніх років.

«А РБ-109А «Билина» — взагалі має бути прийнята на озброєння російської армії лише цього року за результатами військових випробувань. Випробування ці, як бачимо, проводяться на території України», — йдеться у повідомленні.

У звіті ОБСЄ наголошується, що всі ці комплекси були зафіксовані на Донбасі вперше.

Нагадаємо, 7 серпня безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував пересування військових вантажівок через російсько-український кордон.

У липні спостерігачі ОБСЄ зафіксували в забороненій зоні біля Луганська 30 танків бойовиків.

Зокрема, 27 липня  безпілотник місії 23 липня зафіксував 30 танків невстановленого типу поблизу населеного пункту Круглик за 31 кілометр на південний захід від Луганська.

Поділитись: