Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі зафіксували в забороненій зоні на Донбасі 61 одиницю важкого озброєння бойовиків, зокрема 30 танків поблизу Луганська.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі зафіксували в забороненій зоні на Донбасі 61 одиницю важкого озброєння бойовиків, зокрема 30 танків поблизу Луганська.

Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ.

Зазначається, що безпілотник місії 23 липня зафіксував 30 танків невстановленого типу поблизу населеного пункту Круглик за 31 кілометр на південний захід від Луганська.

24 липня місія виявила на непідконтрольній території Донбасу 16 одиниць важкого озброєння бойовиків, зокрема 1 буксирувану гаубицю Д-30 «Жаба» поблизу селища Веселе біля Маріуполя, 2 самохідні гаубиці 2С1 «Гвоздика» і 13 танків Т-72 приблизно за 73 кілометри на південь від Донецька.

Крім того, 25 липня ОБСЄ зафіксувала 4 реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) БМ-21 «Град» біля селища Новоамвросіївське, 10 БМ-21 «Град» неподалік від селища Хрустальний і 1 буксирувану гаубицю (Д-30) на східній околиці населеного пункту Староласпа.

«Усі одиниці озброєння були зафіксовані в зоні, у межах якої, відповідно до пункту 5 Меморандуму від 19 вересня 2014 року, розміщення важкого озброєння та військової техніки заборонено», — наголосили в ОБСЄ.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.

СMM — це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання — об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. 

Як повідомлялося, командувач операції Об'єднаних сил Сергій Наєв закликав генерального секретаря ОБСЄ Томаса Гремінгера посилити ефективність моніторингової місії на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міни є на городах та дорогах, якими діти йдуть до школи — голова місії ОБСЄ на Донбасі

18 липня бойовики обстріляли безпілотник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у Луганській області.

Поділитись: