УКРАЇНА

ОБСЄ засудила побиття поліцією журналістів у Києві

14 грудня, 2017 11:43
УКРАЇНА/ОБСЄ засудила побиття поліцією журналістів у Києві
Зберегти
Вигляд
Організація з безпеки і співробітництва в Європі засудила побиття поліцією трьох журналістів у Києві під час висвітлення подій у суді у справ над лідером «Добровольчого руху» ОУН

Організація з безпеки і співробітництва в Європі засудила побиття поліцією трьох журналістів у Києві під час висвітлення подій у суді у справ над лідером «Добровольчого руху» ОУН.

Про це йдеться у заяві представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Гарлема Дезіра.

«Журналісти повинні бути захищені під час своєї роботи, а не бути побитими та затриманими. Я зазначаю, що Міністерство внутрішніх справ публічно заявило про свій намір повноцінно дослідити інцидент, який я продовжую контролювати», — сказав він.

Нагадаємо, 23 жовтня у Святошинському суді Києва лідеру «Добровольчого руху ОУН» Миколі Коханівському намагалися обрати запобіжний захід, однак засідання перенесли на 24 жовтня. Після цього прихильники підозрюваного заблокували залу суду, аби не допустити правоохоронців, які мали відвести Коханівського до ізолятора тимчасового тримання.

У ніч з 23 на 24 жовтня у залі суду правоохоронці застосували газ проти активістів. У відповідь на дії правоохоронців блокувальники зруйнували залу суду і продовжили блокувати приміщення.

Вранці 24 жовтня поліція взяла штурмом заблокований прихильниками Коханівського суд. Під час  штурму представники поліції особливого призначення побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука.

Крім того, були затримали кореспонденти УНІАН та Страна.ua. Потім їх відпустили.

Перший заступник глави МВС Сергій Яровий пообіцяв розслідувати інцидент.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини