Про це заявив міністр закордонних справ Австрії, діючий голова ОБСЄ Себастіан Курц на спільній з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним прес-конференції.

 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі буде збільшена з 700 до 1 тисячі спостерігачів.

Про це заявив міністр закордонних справ Австрії, діючий голова ОБСЄ Себастіан Курц на спільній з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним прес-конференції в Києві.

Також він повідомив про намір ОБСЄ поліпшити матеріальне забезпечення місії, зокрема, для збільшення ефективності спостереження вночі.

У свою чергу, Клімкін зауважив, що нинішня місія не може бути присутнім постійно уздовж лінії розмежування і здійснювати моніторинг, а також спостерігачі не мають доступу до неконтрольованого ділянці українсько-російського кордону, оскільки стикаються із залякуваннями з боку бойовиків.

Раніше президент Порошенко закликав главу ОБСЄ прискорити розміщення поліцейської місії на Донбасі.

Крім того, Курц повідомив, що в рамках проекту Міжнародного комітету Червоного Хреста Австрія виділить Україні 1 млн євро на розмінування Донбасу.

Нагадаємо, що 7 червня в зоні конфлікту на Донбасі на Луганському напрямку бойовики посилили обстріли в районі Новотошківського та Жолобка.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: