Екс-депутат Верховної Ради Криму Василь Ганиш, обвинувачений у державній зраді, 15 листопада під час дебатів в Дніпровському райсуді Києва попросив визнати його невинним. Про це повідомляє проект «Радіо Свобода» «Крим.Реалії»

Під час попереднього засідання сторона обвинувачення попросила суд засудити Ганиша до 12 років позбавлення волі. За версією прокуратури, екс-депутат скоїв 2 діяння, які слід кваліфікувати, як державну зраду. Ганиша звинувачуюь у тому, що він, будучи депутатом ВР Криму, проголосував за російську «Конституцію Криму».

Друге діяння, яке звинувачення називає протизаконним — участь підсудного у виборах до міської ради Феодосії, які проводилися 14 вересня 2014 року окупаційною владою.

В ході дебатів Василь Ганиш підтвердив, що 11 квітня 2014 року він був в будівлі парламенту, водночас заявляє, що не голосував за «Конституцію». Він стверджує, що прийшов туди, щоб зустрітися з регіональним міністром соціальної політики і обговорити питання виплати йому пенсії.

Ганиш у своєму виступі також підтвердив, що балотувався на місцевих виборах 2014 року, організованих в Криму Росією. Але він сказав, що висунув свою кандидатуру на прохання місцевого Меджлісу, «щоб відтягнути частину голосів у кандидата від Комуністичної партії».

Екс-депутат також поскаржився на проблеми зі здоров'ям, викликані хронічною хворобою серця, і заявив, що, будучи в Криму, «завжди був прихильником України».

Василя Ганиша було затримано на адміністративному кордоні з окупованим Кримом в квітні 2015 року. Його обвинувачують у голосуванні за так званий «кримський референдум», який пройшов в березні 2014 року, а також у голосуванні за «конституцію республіки Крим». Крім того, Василь Ганиш в подальшому брав участь у виборах «міської ради» окупованої Феодосії.

У січні 2016 року екс-депутата Криму Ганиша відпустили під домашній арешт. Він намагався оскаржити і цей запобіжний захід, але суд не відпустив його з-під домашнього арешту.

Поділитись: