УКРАЇНА

Обвинувачувані у розстрілах Небесної сотні екс-беркутівці оголосили про голодування в Лук'янівському СІЗО

23 червня, 2017 15:57
УКРАЇНА/Обвинувачувані у розстрілах Небесної сотні екс-беркутівці оголосили про голодування в Лук'янівському СІЗО
Зберегти
Вигляд
lead
П'ять екс-працівників київського спецпідрозділу «Беркут»​, які обвинувачується у розстрілах Небесної сотні і наразі перебувають у Лук'янівському слідчому ізоляторі Києва, оголосили про голодування.

П'ять екс-працівників київського спецпідрозділу «Беркут»​, які обвинувачується у розстрілах Небесної сотні і наразі перебувають у Лук'янівському слідчому ізоляторі Києва, оголосили про голодування.

Про це у Facebook повідомив Михайло Аброськін — батько Павла Аброськіна, одного із екс-беркутівців.

Про голодування оголосили —  Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура та Олег Янишевський.

За словами батька Аброськіна, екс-бійці київського підрозділу «Беркуту» оголосили про голодування «проти свавілля влади».

Адвокат обвинувачених екс-беркутівців Аброськіна та Маринченка Олександр Горошинський у коментарі Громадському повідомив, що голодують всі 5 екс-беркутівців.

За його словами, заява зареєстрована в СІЗО, голодування пов'язане «з безпідставним триманням під вартою».

«Суд не доводить ніяких нових даних, на суд впливають через громадські організації та органи Генпрокуртаури. Минулого засідання було продовжено тримання під вартою, от і тому протест», — сказав він.

На зауваження журналіста про те, що інший запобіжний неможливий захід згідно КПК, оскільки є стаття 258 КК «терористичний акт», адвокат відповів, що в інших справах, наприклад, у справі Завірюхи, за таку саму статтю запобіжний захід був змінений.

«Це вибіркове правосуддя», — додав він.

Колишній заступник командира київського спецпідрозділу «Беркут», підполковник міліції Олег Янішевський

Прокурор ГПУ у справі про вбивство 48 та поранення 80 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року Роман Псюк у коментарі Громадському стосовно голодування екс-беркутівців сказав:

«Суд в попередніх ухвалах неодноразово зазначав ризики та підстави для продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, станом на 20 червня вони абсолютно не зменшились», — сказав він.

Він додав, що суд також зазначав і практику Європейського суду з прав людини з цих питань (мається на увазі — застосування запобіжного заходу). «Є декілька ризиків: можливість втечі, ризик змови, ризик позапроцесуального впливу на свідків, потерпілих та експертів», — заявив Псюк.

«Досі, я нагадую, не допитані більше половини потерпілих, і жоден свідок, за винятком двох: Януковича та Шуляка, котрі були допитані за клопотанням захисту. Також судом було взято до уваги втечу 4-х беркутівців харківського підрозділу «беркут», котрі втекли в квітні цього року до Росії після зміни їм запобіжного заходу» — зазначив він.

Прокурор нагадав, що 22 підозрюваних у розстрілі та пораненні активістів на Інститутській у лютому 2014 року втекли ще в 2014-2015 роках.

«Частина з них отримали громадянство в Росії та дозвіл на проживання. А екс-командир київського підрозділу «Беркут», як ми розуміємо з оприлюдненого недавно відео, тепер працює в російському ОМОНі», — сказа він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все одно обрав би службу в «Беркуті» — обвинувачений у розстрілах Небесної сотні

Нагадаємо, 16 лютого 2016 року суд об’єднав в одне провадження справи проти п’ятьох колишніх працівників спецпідрозділу МВС України «Беркут» Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янишевського, підозрюваних у вбивстві 48 активістів Євромайдану.

У квітні Святошинський районний суд Києва залишив під вартою п’ятьох колишніх співробітників спецпідрозділу МВС України «Беркут».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини