Голова Європейської ради Шарль Мішель 3 березня відвідає турецько-грецький кордон через наплив туди мігрантів, що намагаються потрапити до Євросоюзу.

«Повністю підтримую зусилля Греції щодо захисту кордону ЄС. Уважно стежу за ситуацією на місці», — написав Мішель у Twitter і додав, що кордон він планує відвідати з прем’єром Греції Кіріакосос Міцотакісом.

Водночас Reuters пише, що грецька влада назвала ситуацію на кордоні такою, що загрожує національній безпеці країни. Там поліція вже застосувала сльозогінний газ проти сотні мігрантів, які намагалися прорватися з Туреччини до Греції.

Раніше турецька влада заявила, що за два дні пропустила в ЄС 76 тисяч мігрантів. Перед цим вона оголосила, що більше не перешкоджатиме потоку мігрантів, які хочуть потрапити до Європи. В Греції інформацію про таку кількість мігрантів заперечили.

Рішення пропускати мігрантів Туреччина ухвалила після того, як 27 лютого в сирійському Ідлібі армія Башара Асада убили кілька десятків турецьких солдатів. Після цього ситуація в регіоні значно загострилася.

1 березня 2020-го міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар офіційно оголосив про проведення військової операції в Сирії під назвою «Весняний щит», яка фактично розпочалася 27 лютого.

Поділитись: