Під час обшуку співробітники СБУ вилучили пристрої, на яких зберігаються біткоїни, ноутбук та інші особисті речі засновника проекту про криптовалюти і блокчейн Forklog Анатолія Каплана.

Одеський проект про криптовалюти повідомив про обшуки з боку представників Служби безпеки України.

Як повідомляється у блозі Forklog, обшуки відбулися в Одесі 15 грудня в орендованій квартирі засновника проекту Анатолія Каплана. 

Під час обшуку співробітники СБУ вилучили пристрої, на яких зберігаються біткоїни, ноутбук та інші особисті речі Каплана. 

Підставою для обшуку стало розслідування проти осіб з США і України, які нібито займалися крадіжками грошей з платіжних карт користувачів. Їх підозрюють в обміні біткоїнів на гривні за допомогою Forklog.

Як повідомляє Аin.ua, в ухвалі суду по цій справі йдеться про компанію «Майнінг Фекторі», в якій ці особи значаться співзасновниками.

У Forklog відкидають звинувачення і стверджують, що особи і компанії, які фігурують у розслідуванні, не пов'язані з його засновниками.

Також згідно з рішенням суду, за яким проводився обшук, суддя відмовив слідчому у вилученні комп'ютерів і мобільних телефонів, проте, за словами адвоката Дмитра Гадомського, CEO Axon Partners (також представляє інтереси Forklog), слідчий порушив рішення судді: під час обшуку правоохоронці вилучили пристрої, на яких зберігаються криптовалюти, ноутбук та інші особисті речі Каплана.

Більше того, у ForkLog заявили, що один із співробітників відомства намагався вивести біткоіни на свій гаманець прямо під час обшуку. Адвокати Каплана у відповідь на це викликали поліцію і повідомили про грабіж.

Наступного дня з гаманця Каплана з криптовалютою ефіріум були переведені кошти на новостворений гаманець. За словами Каплана, ввечері того ж дня якісь люди намагалися зняти з його особистої карти близько 3000 грн.

У Службі безпеки України у коментарі Громадському повідомили, що заперечили факт проведення обшуків.

Зазначимо, що у законах України на даний час немає визначення криптовалют як таких.

У 2015-му році до засновника біткоін-спільноти України силовики прийшли з обшуком. У червні 2017-го правоохоронці заявили про викриття схеми легалізації коштів через криптовалюти. У серпні 2017-го правоохоронці виявили та вилучили 200 комп’ютерів для генерування Bitcoin в інституті Патона у Києві. 

Поділитись: