УКРАЇНА

Правоохоронці викрили схему легалізації коштів через криптовалюти

14 червня, 2017 19:46
УКРАЇНА/Правоохоронці викрили схему легалізації коштів через криптовалюти
Зберегти
Вигляд
Правоохоронці викрили міжрегіональну злочинну групу, що займалася незаконним заволодінням та легалізацією коштів з використанням криптовалют

Правоохоронці викрили міжрегіональну злочинну групу, що займалася незаконним заволодінням та легалізацією коштів з використанням криптовалют.

Про це повідомляє прес-служба Фіскальної служби України.

У викритті групи брали участь співробітники податкової міліції спільно із працівниками управління карного розшуку національної поліції в Києві та слідчим управлінням поліції у Вінницькій області.

Як розповів перший заступник голови ДФС Сергій Білан, було встановлено групу осіб, які, шляхом обману та зловживання довірою, заволодівали чужими грошовими коштами в особливо великих розмірах, а також здійснювали їх легалізацію під виглядом переведення різних криптовалют в готівку.

За його словами, учасники угруповання проводили вербування матеріально незабезпечених жителів Полтавської області та відправляли їх на роботу до Москви, де останні проживали в раніше знятому приміщенні та приймали вказівки від зловмисників щодо прийому готівки та розповсюдження біткоінів по території РФ, перевезення готівки замовникам.

Таким чином вони здійснювали легалізацію різних криптовалют шляхом переводу в долари США або російські рублі. Отримані відсотки перенаправлялись в Полтаву, де кошти розподілялися між членами угруповання.

За результатами проведених обшуків було вилучено понад 14,2 млн грн у національній та іноземній валюті, комп'ютерну техніку, банківські картки, а також пістолет Stalker без документів. Тривають слідчі дії.

«На законодавчому рівні використання криптовалют в Україні не врегульовано, — зазначив Сергій Білан. — Цим користуються учасники тіньового сектору, вибудовуючи схеми для легалізації і відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом».

Нагадаємо, в Японії частково легалізували криптовалюти. На початку травня в Україні відкрили перший bitcoin-автомат

На сьогодні вартість bitcoin, найпопулярнішої криптовалюти світу, вже перевищила $2,7 тис.

Криптовалюта — вид цифрової валюти, функціонування системи відбувається децентралізовано в розподіленій комп'ютерній мережі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини