Керівництво Одеського припортового заводу вирішило зупинити агрегати з виробництва аміаку і карбаміду, оскільки їх ціна на світових ринках падає, а ціна газу, навпаки, зростає.

Керівництво Одеського припортового заводу вирішило зупинити агрегати з виробництва аміаку і карбаміду, оскільки їх ціна на світових ринках падає, а ціна газу, навпаки, зростає.

Про це повідомив заступник генерального директора заводу Микола Щуріков.

«На превеликий жаль, обидва ці обставини від нас не залежать», — написав він.

Щуріков зазначив, що доки Кабінет міністрів не піде на компроміс щодо спеціальних умов поставок газу, «альтернативи давальницькому контракту не передбачається».

«Оскільки вимушеної зупинки не уникнути, ми вирішили провести її з користю і здійснити в цехах необхідні регламентні роботи. Коли завод буде запущений знову (а я не сумніваюся, що це відбудеться!), він зустріне інвесторів у всеозброєнні», — додав Щуріков.

У кінці 2016 року, а саме 30 грудня Одеський припортовий завод зупинив роботу. Рішення було прийняте у зв'язку з високою ціною природного газу, що поставляється НАК «Нафтогаз України». Відновив роботу ОПЗ лише 2 березня, керівництво заводу повідомило, що простій Одеського припортового коштував до 80 млн гривень. 

Нагадаємо, що уряд намагається приватизувати ОПЗ. Останнім рішенням продовжено термін пошуку інвесторів та приватизацію ОПЗ до зими. 

Прем'єр Володимир Гройсман попросив прокуратуру та НАБУ запобігти банкрутству Одеського припортового заводу. 

ОПЗ, що знаходиться в державній власності, випускає хімічну продукцію, займається також перевалкою аміаку на морський транспорт.

Його приватизація була провалена двічі. Повідомлялося, що приватизація ОПЗ провалилася через відсутність покупців.

Потім глава уряду Гройсман заявив, що Фонд держмайна не здатний провести приватизацію заводу.  У свою чергу, екс-глава Фонду держмайна Ігор Білоус заявив, що ОПЗ після провалу приватизаційного конкурсу може бути зупинений або переданий в управління компанії з ресурсом газу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: