Життя

Одеський слід. Кому гроші важливіші за життя військових

Життя/Одеський слід. Кому гроші важливіші за життя військових
Зберегти
Вигляд

Усе для фронту, усе для перемоги. Сучасне озброєння – один з тих факторів, який допоможе Україні швидше і з меншими втратами переломити ситуацію на Сході. Наприкінці червня Національній Гвардії урочисто передали 11 бронетранспортерів 3Е, які вже чекали відправки до Таїланду. А коли взялися виготовляти нову партію на заміну, зникли десятки мільйонів гривень. «Слідство.Інфо» дізналося, кому гроші важливіші за життя наших вояків.

Ще 25 червня колишній тимчасово виконувач обов’язкыв генерального директора Державного Концерну «Укроборонпром» Юрій Терещенко на території Київського Бронетанкового Заводу передав першу партії БТР-3Е Національній Гвардії України. Тоді він зазначив: «Це саме ті БТРи, які зняті з тайського контракту. Безумовно, ми домовились з нашим тайським партнером і він також з розумінням ставиться до цих обставин».

 Українські БТРи попрямували на Схід, в район проведення антитерористичної операції. За одинадцять новеньких БТРів Міністерство Внутрішніх Справ одразу ж заплатило Київському Бронетанковому Заводу 64 мільйони гривень. Державна компанія «Укрспецкспорт» має зобов’язання перед тайськими партнерами, тому ДП «КБТЗ» взявся виготовляти нову партію машин. Про нові бетеери для тайців мав подбати тимчасовий виконувач обов’язків директора Леонід Шоломицький. Своїм заступником з фінансових питань він відразу призначив такого собі Едуарда Ільїна і уповноважив його підписувати угоди від імені КБТЗ.

23 червня Ільїн чомусь підписує договір на поставку 20 корпусів БТРів з одеською компанією «СПЕЦ-КОМ-ЮГ». Ще у травні її продавали на популярному Інтернет-сайті за тисячу доларів.

 Основним видом діяльності фірми є проведення розслідувань та гарантування безпеки. Вже наступного дня завод переказує на рахунок компанії 12 мільйонів гривень, хоча за умовами договору оплата за замовлення здійснюється аж після поставки.

«СПЕЦ-КОМ- ЮГ» зареєстрована на вулиці Прохорівська, 28 в одному з кабінетів ось цього бізнес- центру в Одесі. Як виявилося, лише на папері. Натомість начальнику Ільїна Шоломицькому укладання контрактів взагалі були не потрібно. Без жодних договорів він перерахував на ТОВ «Інтер Сталь Лтд» та ТОВ «Інвест-Авто 2007» майже 17 мільйонів гривень за поставки чорних і кольорових металів та модернізацію обладнання. Металів непотрібних і за завищеними цінами. «Ми їх ніколи не заказували і не придбали би, це по-перше. По-друге, на ту суму, на котру заказали по цьому контракту, ми порахували і зробили аналіз, по вигіднішій ціні, ми подивились, що могли б купити на 2-3 млн дешевше», - розповідає директор ДП «КБТЗ» Ігор Куташев, який кілька місяців перебував на лікарняному і якого на посаді керівника бронетанкового заводу і заміняв Шоломицький.

 

 16 липня Леоніда Шоломицького затримало СБУ. Едуарда Ільїна досі шукають. У всій цій історії є питання - як Шоломицький та Ільїн буквально за місяць без покровительства зверху самі змогли фактично відмити майже 30 мільйонів гривень? Як виявилося, директори діяли не самі. Ще за часів головування Юрія Терещенка в «Укроборонпромі» скасували так зване тристороннє погодження реєстру платежів. Тому Шоломицький та Ільїн мали змогу платити банку напряму, ні в кого не питаючи. Та «Слідству.Інфо» вдалося з’ясувати, що керували парадом з переказу коштів навіть не вони. Про це нам розповіла людина, яка бачила, що відбувається.

Працівник розповів наступне: «Основними людьми, які приходили до Шоломницького, це були молоді особи. Головним з них був молодий чоловік під ім’ям Андрій, який представився як радник генерального директора з Укроборонпрому. Він мені сказав, що буде керувати нашою роботою підприємства і всі питання буде вирішувати стосовно нашого заводу з концерном. Інших було звати Степан, Кирило». За словами працівника заводу, молоді люди зявились на КБТЗ всередині червня і протягом двох тижнів зачинялися у кабінеті разом з Шоломицьким та Ільїним. Ймовірно, саме вони «проштовхували» контракти з усіма компаніями. Спершу Шоломицький завізовував рахунки, а згодом укладалися угоди заднім числом.

Ми знайшли прізвища трьох молодих людей в журналі реєстрації тимчасових перепусток бронетанкового заводу. Їх також впізнав працівник заводу - по фотографіях. Це Андрій Дубовий, Кирило Дубовий, та Степан Куцин. Перші двоє - племінники, а останній - чоловік племінниці надвпливого народного депутата «Батьківщини» Олександра Дубового – людини з широкими одеськими зв»язками.

 Олександра Дубового запитання про можливу причетність його племінників до оборудки на танковому заводі дуже здивувало.Він заперечив факт, що його племінники мали причетність до оборудки на Київському Бронетанковому Заводі.

 

Любомир Ференс

Пов`язані новини