Один з футбольних клубів України став амбасадором вакцинації проти COVID-19 і пропонує щеплення своїм вболівальникам

Львівський футбольний клуб «Карпати» став амбасадором вакцинації проти коронавірусу, щоб показати її ефективність та безпечність. Вакцину пропонують і своїм вболівальниками, які підтримують команду фінансово.

Як повідомила пресслужба футбольного клубу, така пропозиція надійшла від Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. Клуб, «як лідер громадської думки», має показати власним прикладом важливість вакцинації.

«Наразі в Україні існує велика проблема зі сприйняттям суспільством вакцинації загалом і конкретно вакцини CoviShield. Здебільшого це стосується літніх людей, які перебувають в групі найвищого ризику», — кажуть у клубі.

Там зазначили, що щеплення зроблять насамперед для ветеранів «Карпат» та батьків гравців, штабу, персоналу клубу.

Також «Карпати» заявили, що нададуть можливість зробити щеплення і своїм вболівальникам. Запис проведуть на своїй сторінці у Patreon. Кожен з «патронів» зможе взяти двох родичів, старше 65 років.

Зазначимо, на момент написання цієї новини футбольний клуб через Patreon підтримувало 542 людей. Підписка там коштує від 3 до 200 доларів.

«"Карпати" закликають всіх вакцинуватися і переконувати своїх близьких в необхідності цієї процедури. Лише так ми можемо зупинити цю жахливу хворобу, яка забрала життя понад 35 тисяч українців і продовжує це робити», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що львівські «Карпати» нині грають у Другій футбольній лізі України. З Прем'єр-ліги вони вилетіли у сезоні 2019/2020 років.

Вакцинація в Україні

З 24 лютого в нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. 22 березня почався другий етап вакцинації. Паралельно з мобільними бригадами тепер працюють стаціонарні пункти. Також, крім медиків і військових, почали зокрема вакцинацію літніх людей.

В Україні вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через нестачу препарату в самій країні.

Також 25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac. Наразі препарат проходить лабораторний контроль.

Окрім того, український уряд отримав підтвердження про надходження додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобального механізму COVAX. Додатково Україна домовилася про постачання 10 млн доз вакцини Pfizer.