Печерський райсуд забрав справу щодо заступника глави ОП Татарова з НАБУ. Її мають передати ДБР ㅡ «Слідство.Інфо»
Суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк ухвалив рішення про передання справи, у якій фігурує заступник глави Офісу президента Олег Татаров, до Державного бюро розслідувань.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з посиланням на рішення суду від 14 грудня.
Справу щодо незаконного заволодіння майном Нацгвардії, де фігурує Татаров, веде Національне антикорупційне бюро України. Проте адвокат одного з підозрюваних у цій кримінальній справі подав позов до Печерського райсуду через нібито порушення підслідності. У позові йшлося про те, що НАБУ не може розслідувати це кримінальне провадження, а тому справу просили передати до ДБР.
Суддя Вовк задовольнив цей позов і зобов’язав генеральну прокурорку Ірину Венедіктову забрати справу в НАБУ й передати її до Головного слідчого управління ДБР.
Оновлено: Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що оскаржить рішення Печерського райсуду. Там зазначають, що слідчий суддя, ухвалюючи таке рішення, вийшов за межі наданих йому повноважень, адже судовий контроль у справах НАБУ здійснює Вищий антикорупційний суд.
Що передувало?
Слідчі НАБУ оголосили підозри про підроблення експертизи, що мала встановити справжню різницю у вартості між квартирами, які повинна була отримати Нацгвардія та на які вона «помінялась».
Підозри одержали два з трьох фігурантів, зокрема ексдепутат Максим Микитась і посадовець МВС Костянтин Дубонос. Третім підозрюваним мав стати Татаров, який раніше працював в «Укрбуді».
Зокрема ім'я Татарова називав в інтерв'ю «Суспільному» директор НАБУ Артем Ситник. Він заявив, що в розпорядженні Бюро є листування Олега Татарова з іншими фігурантами справи щодо квартир Нацгвардії.
Проте оголосити Татарову підозру завадили дії Офісу генерального прокурора. Увечері 1 грудня 2020 року генпрокурорка Венедіктова таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав і всупереч вимогам КПК України змінила процесуальних керівників у цій справі.
Як результат, детективи НАБУ та прокурори САП не змогли в передбачені законом терміни здійснити заплановані слідчі та процесуальні дії.
Сам Татаров на звинувачення в причетності до справи заявив, що подасть до суду на директора НАБУ Ситника для захисту честі, гідності та ділової репутації.
Справа квартир Нацгвардії
За даними слідства, у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС (нині — ГУ Нацгвардії) та забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали звести житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями.
За земельну ділянку Нацгвардії мали дати 50 квартир і 30 паркомісць на Печерську.
У 2016-2017 роках сторони Нацгвардії та забудовника уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовляється від квартир і паркування на Печерську, а отримує 65 квартир у будинку біля станції метро «Червоний хутір». Отримати квартири Нацгвардія мала за суму, на 81 635 448 гривень меншу за стартову (тобто обговорену на початку).
Нагадаємо, 2 жовтня минулого року НАБУ та САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура) повідомили ексдепутату Микитасю про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на понад 81 мільйон гривень.
За даними слідства, Микитась, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з колишнім керівником Нацгвардії та іншими особами організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.
Раніше суд заарештував у межах цієї справи майно колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова. У травні в справі «квартир Нацгвардії» оголосили підозри ексчиновникам Збройних сил.
- Поділитися: