«Одна з найкращих операцій». Буданов розповів, як вдалося виманити пілота російського Мі-8

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов розповів про деталі спецоперації, здійсненої з російським гелікоптером Мі—8.
Про це він сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода».
«Змогли знайти правильний підхід до людини, створити умови, щоб вивезти непомітно всю родину, щоб він зміг перегнати це судно з екіпажем, який не знав, що відбувається. Коли вони зрозуміли, де сіли, то спробували втекти. На жаль, їх знищили. Хотілося б [узяти] живими, але маємо, що маємо», — зазначив Буданов.
Керівник ГУР додав, що наразі вертоліт у Києві. А побачити судно та поспілкуватися з російським пілотом можна буде після оприлюднення «офіційного кіно» 7 вересня. Водночас про мотивацію росіянина Буданов нічого не розповів.
«Пілот чудово почувається, все в нього добре. У нього є два варіанти, але він схиляється до того, щоб бути тут (в Україні — ред.)», — додав він.
Буданов заявив, що така операція, яку провело його відомство, є «першою вдалою за всю історію України».
«Ніхто такого не зробив за цей час. Сподіваємось, що зможемо масштабувати тепер», — зазначив керівник ГУР.
Що передувало?
Джерела «Української правди» у спецслужбах стверджують, що Мі-8 приземлився в Харківській області. Це, за даними видання, була спецоперація ГУР, яка тривала понад 6 місяців: українська розвідка виманила пілота Мі-8 в Україну.
Як стверджує УП, разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу, які не знали, куди насправді летить гелікоптер. Їх знищили, а сам пілот із сімʼєю перебуває в Україні (сімʼю вивезли з рф завчасно).
Вертоліт, за даними УП, перевозив деталі до винищувачів. Борт уже доставили до Києва. За даними джерел «Цензор.НЕТ», гелікоптер залишився повністю цілим і поповнить склад українського авіафлоту після того, як його обладнання детально вивчать.
Нагадаємо, в Україні вже намагалися переконати російських пілотів дезертирувати на своїх літаках навесні-влітку 2022 року, але тоді операція завершилась не так успішно. За даними ЗМІ, тоді Україна змогла зібрати цінну технічну інформацію про російські ВПС, але з провалом операції пов'язують російський ракетний обстріл українського аеродрому «Канатове».
- Поділитися: