Одна з вакцин проти COVID-19 показує чудовий проміжний результат: понад 90% ефективності — виробник

Проміжний аналіз дослідження вакцини від Pfizer та BioNTech показує чудові результати її ефективності (понад 90%) та перевершує очікування більшості експертів.

Проміжні результати третьої масштабної фази випробувань презентували виробники цього кандидата на вакцину, пише The Guardian. Вони переконують, що його ефективність — понад 90%.

Дослідники повідомили про 94 випадки інфікування серед 43 538 учасників дослідження (усіх, включно з вакцинованими і тими, хто отримав плацебо). Зважаючи на це, можна говорити про понад 90% ефективності вакцини на сьомий день після введення другої дози. Весь цикл щеплення займає 28 днів.

Виробники заявляють, що серйозних побічних ефектів не фіксують.

«Сьогодні великий день для науки і людства. Перші результати нашого дослідження вакцини проти COVID-19, а саме третьої фази, попередньо підтверджують її ефективність», — каже Альберт Бурла, очільник і головний виконавчий директор Pfizer.

Водночас в компанії не уточнюють, як довго діє вакцина. Її випробування продовжуватимуть до того часу, поки не зареєструють 164 підтверджених випадки інфікування. Відтак є ймовірність, що рівень ефективності зміниться.

Чому це важливо?

Регуляторні органи раніше заявляли, що затвердять вакцину, ефективність якої становитиме всього 50%, що дозволить захистити половину тих, хто її отримає. Водночас тепер людство, яке потерпає від пандемії, може розраховувати на ефективніше та швидше подолання коронавірусу.

Що взагалі з вакцинами від COVID-19 у світі?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я всього близько 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування ㅡ рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається. Всього ж на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів ВООЗ.

У перегонах за першу сертифіковану вакцину багато вчених сподіваються мати готовий до поширення медичний препарат вже у 2021 році. ВООЗ очікує, що до цього часу науковці підготують достатню кількість інформації про вакцини, щоб передати її органам охорони здоров'я країн-членів.