До кінця 2021 року в межах програми міжнародного співробітництва, створеної під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), вчені планують виготовити щонайменше 2 мільярди доз вакцини від коронавірусу.

Про це повідомляє Центр новин ООН.

Як зазначив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, на сьогодні до ініціативи COVAX з виготовлення вакцини офіційно приєдналися 67 країн з високим і 92 країни з низьким рівнем доходів. Очікується, що найближчим часом угоду підпишуть ще 34 держави.

Глава ВООЗ підкреслив, що для успішної реалізації ініціативи необхідні великі інвестиції. Поточний дефіцит фінансування цієї програми становить 35 млрд доларів. Гебреєсус наголосив, що ВООЗ не закликає до благодійності — йдеться про виживання світової економіки.


Гебреєсус запропонував міжнародній спільноті зосередити увагу на чотирьох основних пріоритетах: недопуск подальшої ескалації кризи й зосередження зусиль на захисті найвразливіших верств населення.

Також він каже, що треба створити умови, які дозволили б місцевим громадам ефективно захищати себе від вірусу, а також варто постійно відстежувати нові вогнища захворювання, ізолювати й лікувати інфікованих.

Що там з вакцинами від COVID-19?

У світі одночасно зараз розробляють і тестують понад 30 вакцин від коронавірусу. Компанії перейшли до клінічних випробувань на людях.

До третього, найбільшого етапу клінічних досліджень, дійшли вісім вакцин. Це, зокрема, вакцина від Оксфордського університету й AstroZeneca, три китайські вакцини, вакцина компанії Moderna (першою почала масові випробування у США) і вакцина від німецьких виробників BioNTech, Fosun Pharma і Pfizer.

Третій етап передбачає випробування вакцини на великій групі людей з урахуванням принципу рандомізованості (випадковий відбір учасників випробування), плацебо-контрольованого (дієвість та безпечність вакцини порівнюють із тими, кому вколюють плацебо) і подвійно-сліпого дослідження (ані учасники випробування, ані лікарі не знають, кому саме дістається вакцина, а кому плацебо).

У Росії та Китаї, приміром, свої вакцини вже зареєстрували, хоча третього етапу випробувань вони ще не пройшли.

Як захиститися?

Поки немає вакцини від COVID-19 у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: