Українці Анні Левківській, яка була серед сімнадцятьох затриманих в аеропорту Афін, офіційно дозволили в'їхати в Грецію. Їй зробили виняток як студентці університету Франції.

Про це вона сама написала у Facebook.

«Мене впустили до Греції, штамп в паспорті про в’їзд є. Представник французької поліції в Греції сказав, що без довгострокової візи до Франції мене не впустять. Можу на законних підставах залишатися в Греції до 90 днів», — написала дівчина.

Вона розповіла що мала при собі, студентський квиток магістерської програми університету в ЄС, розклад занять, а також скан контракту на оплату.

У Посольстві України в Греції повідомили «Європейській правді», що киянці зробили виняток як студентці на підставі клопотання посольства і залученого адвоката.

«Левківська на законних підставах в’ їхала до Греції. Наразі з представником французької поліції в Греції з’ясовується питання щодо наявності підстав для подальшої подорожі Левківської до Франції. Ведеться робота консула щодо інших громадян України», — додали в дипустанові.

Нагадаємо, 5 липня в аеропорту Афін затримали 17 українців, зокрема двох дітей, які прилетіли з Києва. Це сталося через заборону на в’їзд до Європейського Союзу громадянам третіх країн. Пасажири запевнили, що в українських аеропортах їм дозволили летіти, а не пропустили вже в аеропорту Афін. Детальніше про ситуацію читайте тут.

5 липня до затриманих українців пустили консула, він передав їм речі першої необхідності — воду і засоби гігієни. Зараз 16 затриманих перебувають у поліцейському ізоляторі в аеропорту Афін й чекають дозволу на повернення в Україну.

Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.

Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей: ті, хто подорожує з метою навчання; 

  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на корабель; 
  • медики й дослідники;
  • сезонні працівники та студенти;
  • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Як і раніше дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.

Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.

Поділитись: