Одного з фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Зеврі Абсеітова, якого в анексованому Криму незаконно засудили до 9 років суворого режиму, вже цього тижня можуть етапувати в російську колонію.

Про це повідомляє правозахисна група «Кримська солідарність».

Наголошується, що етапування Абсеітова порушує міжнародне гуманітарне право.

«Зеврі повідомив, що до нього прийшов документ з Москви і, можливо, на цьому тижні його вже етапують в невідомому напрямку. Просив берегти себе і виховувати дітей», — розповіла дружина кримського татарина Фатма Абсеітова.

Минулого тижня у неї відбулась телефонна розмова з чоловіком, під час якої Абсеітов розповів про етапування.

Раніше повідомлялось, що підконтрольний окупаційній владі Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт трьом фігурантам другої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» Акіму Бекірову, Сеітвелі Сейтабдієву і Асану Янікову.

Крім того, «суд» у «справі Хізб ут-Тахрір» продовжив термін тримання під вартою кримським татарам Руслану Месутову, Руслану Нагаєву, Ельдару Кантимірову і Ленуру Халілову до 5 листопада.

Нагадаємо, Сімферопольська справа стосується подій 12 жовтня 2016 року, коли в Криму провели обшуки в п'яти мусульманських сім'ях. За підсумками обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір»: Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.У грудні 2018 року їх етапували з окупованого Криму на територію Росії.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: