Офіційні Twitter-акаунти Олімпійських ігор та Міжнародного олімпійського комітету було зламано. Про це компанія повідомила в пресрелізі, передає Reuters.

У повідомленні Twitter ідеться про те, що акаунти зламали через сторонню платформу, однак не уточнили деталей.

«Щойно нам стало відомо про проблему, ми заблокували скомпрометовані акаунти і наразі тісно працюємо з нашими партнерами, аби відновити їх», — ідеться в заяві.

Окрім того, речник Міжнародного олімпійського комітету повідомив, що відомство окремо розслідує інцидент.

У заяві Twitter не вказано, хто причетний до зламу акаунтів. Утім hromadske бачило повідомлення на одному зі зламаних акаунтів до того, як його видалили (посилання). Там згадувалася хакерська група OurMine. Раніше вона була причетна до «зламів» акаунтів відомих осіб у соціальних мережах.

Крім того, про злам своїх акаунтів у Twitter повідомив і футбольний клуб «Барселона». У повідомленні також зазначається причетність до інциденту OurMine. У 2017 році гакери вже зламували акаунти клубу.

Про OurMine відомо небагато. Як повідомляв Business Insider, вона складається з трьох осіб і базується в Саудівській Аравії. OurMine заявляють, що зламують акаунти для того, щоб перевірити їхню захищеність. Якщо гакерам вдається це зробити, то вони залишають в акаунті «жертви» повідомлення, де закликають перейти на їхній сайт і перевірити свою кібербезпеку.

Зокрема, OurMine вдалося свого часу зламати акаунти Марка Цукерберга, Джимі Вейлза, ютубера Pewdiepie тощо. У 2017 році OurMine зламали сайт «Вікілікс».

Поділитись: