Офіс генпрокурора каже, що Мамедова поки не можуть звільнити за власним бажанням. Він написав відповідну заяву

Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов під час спільної наради керівників правоохоронних органів, Київ, 1 червня 2021 року
Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов під час спільної наради керівників правоохоронних органів, Київ, 1 червня 2021 рокуУНІАН

Проти заступника генеральної прокурорки Гюндуза Мамедова, який заявив про наміри звільнитися за власним бажанням, наразі порушене дисциплінарне провадження. До його завершення Офіс генпрокурора не може звільнити Мамедова.

Про це відомство повідомило у вівторок, 27 липня, в коментарі «Інтерфакс-Україна».

ОГП стверджує, що 6 липня проти Мамедова було порушене дисциплінарне провадження «у зв’язку з відмовою в наданні доступу до держтаємниці». Відомство каже, що заступник генпрокурорки весь цей час перебував на лікарняному або у відпустці.

«Відповідно до ч. 9 ст. 46 закону України "Про прокуратуру", до завершення дисциплінарного провадження Гюндуз Мамедов не може бути звільнений з адміністративної посади у зв'язку з поданням заяви за власним бажанням», — додають в ОГП.

Заяву про звільнення з органів прокуратури Мамедов оприлюднив у Twitter 27 липня. Раніше про його наміри піти з ОГП оголосила юридична фірма «Міллер», яка представляє інтереси Мамедова. Таке рішення компанія пояснила тим, що керівництво Офісу генпрокурора «свідомо створило складні умови роботи та всіляко блокує виконання Мамедовим… своїх посадових обов’язків».

Зокрема стверджувалося, що ОГП достроково припинив доступ Мамедова до держтаємниці (він був чинний до серпня) та скоротив його посаду. А ще там порушили низку дисциплінарних і кримінальних проваджень, де «розслідування не лише координується, а й фактично здійснюється підпорядкованими безпосередньо генпрокурорці підрозділами».

Хто такий Гюндуз Мамедов?

Наразі Мамедов — заступник генеральної прокурорки, протягом 25 років працював в органах прокуратури. У 2016 році він займався напрямком розслідування воєнних злочинів, вчинених на території анексованого Криму.

Наприкінці 2019 року вперше з початку війни на Донбасі Мамедов почав розвивати цю роботу на центральному рівні, охопивши ще й Донбас. Він також ініціював створення в органах прокуратури підрозділу, що захищає права дітей жертв і свідків злочинів.

30 червня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова призначила керівником «департаменту війни» замість Мамедова свого заступника Максима Якубовського. Однак чи не одразу ж змінила своє рішення і перепідпорядкувала департамент собі.

«Департамент війни» є структурним підрозділом ОГП, який здійснює нагляд за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу і пов’язаних зі збройною агресією РФ проти України.