Офіс генпрокурора повідомив про підозру посадовцю Федеральної служби безпеки Росії у посяганні на територіальну цілісність України, коли він перебував у Сімферополі на початку 2014 року.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Слідчі з'ясували, що у лютому-березні 2014 року чиновник у змові з іншими ФСБшниками вчиняв дії на порушення територіальної цілісності України.

Він за допомогою підкупу та погроз закликав військових Азово-Чорноморського регіонального управління ДПСУ та Сімферопольського прикордонного загону закликав шкодити територіальній цілісності та обороноздатності України. Йдеться про те, що військові повинні були не вчиняти спротив діям військових із РФ та перейти на бік російської прикордонної служби.

Кримінальну справу відкрили за різними частинами ст. 437 Кримінального кодексу через посягання на територіальну цілісність України за попередньою змовою групи людей, які призвели до тяжких наслідків, та підбурювання до державної зради.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Під час референдуму на півострові перебули російські військові та спецпризначенці без розпізнавальних ознак. 

Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Уже колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявляв, що після анексії Криму на бік Росії перейшли приблизно 8 тисяч військових, які служили на півострові.

Поділитись: