Офіс генпрокурора встановив 5 дітей, які постраждали від сексуального насильства зі сторони окупантів

Офіс генпрокурора розслідує п'ять випадків сексуального насильства проти дітей, яке вчинили російські окупанти.

Про це повідомив генпрокурор Андрій Костін в інтерв'ю LB.ua.

Так, прокурори встановили п'ятьох дітей від 4 до 16 років, які постраждали від цих злочинів. «Але ми всі розуміємо, що таких злочинів набагато більше, ніж я вже зазначив», — сказав Костін.

За його словами, працювати з постраждалими дітьми складно. Прокурори використовують систему, яка називається «зелена кімната». Вона передбачає, що психолог залишається поза баченням дитини, але він допомагає безпосередньо правоохоронцям.

«Це складно. Але в деяких випадках є свідчення, які можуть бути використані як докази у цих кримінальних провадженнях», — зазначив генпрокурор.

Загалом щодо сексуального насильства під час війни в Офісі генпрокурора є декілька десятків справ. У департаменті, що працює з воєнними злочинами, створили спеціальне управління, яке займатиметься саме злочинами сексуального характеру під час війни.

«Це специфічний і дуже чутливий напрямок діяльності, він потребує певної підготовки. У нас є прокурори, які готові до цієї роботи. Зараз ми вибираємо в ОГП тих, хто буде там безпосередньо працювати», — сказав Костін.

Крім того, разом із міжнародними партнерами розробляється стратегія розслідування таких злочинів.

У липні ООН звітувала, що зафіксували 124 випадки сексуального насильства за час повномасштабної війни. Але ці дані — лише «верхівка айсберга» і не показують справжніх масштабів сексуального насильства в умовах війни росії проти України, казали в організації.

Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства під час війни?

  • Якщо є змога, знайдіть для себе безпечніше місце.
  • Зверніться по медичну допомогу та для фіксації тілесних пошкоджень і стану здоров’я — до закладів охорони здоров’я за номером 103.

Необхідно повідомити про злочин органи влади:

  •  Нацполіцію: 102;
  •  прокуратуру: дані за регіонами;
  •  військову адміністрацію за місцем вчинення злочину або за місцем перебування.

Максимально задокументуйте злочин. За можливості проведіть фото/відеофіксацію, знайдіть можливих свідків. У разі потреби зверніться по психологічну та юридичну підтримку.

Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства на окупованих територіях?

Тоді повідомте про злочин в Офіс генпрокурора на:

  • телефонну лінію щодо злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту: 096 755 0240 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal);
  • електронну пошту conflict2022@gmail.com. У листі потрібно вказати ПІБ та засоби електронного зв'язку.

Де отримати психологічну та юридичну підтримку?

  • Контактний центр надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103 або сайт www.legalaid.gov.ua.
  • Урядовий контакт-центр 1547 або сайт www.1547.ukc.gov.ua.
  • Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації — 116 123 або www.facebook/com.lastrada.ukraine.