Підполковник Збройних сил Росії готує найманців ПВК «Вагнера» для розвідувально-терористичної діяльності в Україні — СБУ

Служба безпеки України встановила, що підполковник Збройних сил РФ Олег Дем’яненко відповідає за підготовку так званої ротно-тактичної групи «Карпати», яка сформована для розвідувально-терористичної діяльності на території України.

Про це заявив голова СБУ Василь Грицак.

«Ми встановили особу підполковника ЗС РФ Олега Дем’яненка, який безпосередньо відповідає за підготовку так званої ротно-тактичної групи «Карпати», що складалася переважно із громадян України – учасників бандформувань на Донбасі», ‒ наголосив Грицак.

СБУ заявила, що встановила усіх учасників групи «Карпати» у складі 56 осіб, і найближчим часом оприлюднить їхні персональні дані.

Крім того Грицак заявив, що органи встановили особи 26 російських офіцерів, які з 2014 року «відряджені» як інструктори з бойової підготовки до приватної військової кампанії «Вагнер».

«Задокументовані Службою російські військові забезпечували навчання «приватної армії Путіна» з тактичної, вогневої, інженерної і артилерійської підготовки, вишкіл екіпажів танків, БМП, БТР та ПВО», — йдеться у повідомленні.

Раніше на брифінгу Грицак заявив, що обстрілами Маріуполя у 2015-му керували російські військові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» з доставкою: чи причетні українські авіакомпанії до перевезення російських контрактників у Сирію

Поділитись: