Окупаційна «влада» Криму не радить людям на півострові розраховувати на постачання води з материкової частини України, але втішена заявами нової української влади.

Про це заявив так званий «віце-спікер кримського парламенту» Володимир Бобков, передає «РИА Новости».

«Не варто нам в розрахунку економічних і стратегічних перспектив півострова розраховувати на поставку води з України, тим більше з огляду на застереження українського прем’єра-міністра про постачання води до Криму як територію України» — сказав він.

«Поки у мене є абсолютна впевненість, що далі якихось точкових заяв справа не піде. Ми прекрасно розуміємо, що питання постачання води до Криму — це предмет міждержавних домовленостей між Україною і Росією», — додав він.

Водночас представник окупаційної «влади» потішився «зміні тональності офіційних осіб, яка поступово йде в бік потепління і нормалізації відносин з Кримом».

«Ще три-чотири роки тому було складно собі навіть уявити, щоб взагалі хтось заїкнувся про постачання води на рівні офіційних осіб України. Але поки говорити, що стався якийсь кардинальний прорив, ще не варто», — сказав Бобков.

Напередодні новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, адже там живуть українці, а Крим — це Україна. Проте згодом, після шквалу критики, він уточнив, що уряд не може подавати воду в Крим до деокупації півострова і повернення його до складу України.

Раніше голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що погодився б відновити водопостачання в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу. Згодом він вибачився за ці слова.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вважає, що Україна не може постачати воду в анексований Крим.

Як повідомлялося 5 лютого 2020-го, в анексованому Сімферополі питної води залишилося на 90-100 днів. Окупаційна влада заявила, що планує відключити гаряче водопостачання та обмежити постачання холодної води. У трьох водосховищах, з яких подають воду в місто, накопичено на 25-28 мільйонів кубометрів води менше, ніж минулого року через недостатню кількість опадів.

Постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич зазначив, що Україна не планує відновлювати водопостачання до Криму. Він додав, що «вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації».

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile