Окупанти можуть глушити зв'язок й інтернет, щоб запустити фейки про капітуляцію України

За даними розвідки, окупанти сьогодні—завтра почнуть глушити зв'язок, інтернет і телебачення в прифронтовій зоні, щоб запустити дезінформацію — і таким чином зломити дух опору нашого народу.

Про це повідомляють штаб Об’єднаних сил, командування Повітряних сил ЗСУ, Держприкордонслужба та низка інших джерел.

Окупанти хочуть використати відсутність оперативних правдивих даних, щоб поширювати повідомлення про нібито захоплення міст, знищення Збройних сил України та капітуляцію нашої держави.

Закликаємо бути готовими до таких фейків і довіряти лише офіційним джерелам інформації. Тим, хто потрапить під дію радіоелектронної перешкоди, надійними способами комунікації будуть SMS-повідомлення та стаціонарний телефонний зв'язок.

Оновлено о 18:52. Натомість СБУ пише, що інформація про наміри окупантів глушити зв'язок та інтернет — фейкова. За словами відомства, військова стратегія окупантів провалилася, і тепер вони спробують сіяти паніку.

У штабі ООС наголошують, що станом на п’ятий день війни окупанти не змогли виконати жодного поставленого перед ними завдання. Попри обстріли, бомбардування й злочини російських диверсійних груп Україна продовжує чинити опір.

Що відбувається в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

Станом на 6 ранку 28 лютого окупанти вже втратили приблизно 5300 бійців (убиті та поранені)повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Також росіяни втратили 29 гелікоптерів, 191 танк, 816 бойових броньованих машин, 74 гармати, 21 «Град», 291 автомобіль, 60 цистерн, 3 безпілотники, 2 кораблі/катери та 5 засобів протиповітряної оборони. Однак Маляр наголосила, що ця інформація орієнтовна і може уточнюватися.

У МОЗ нам повідомили, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на ранок 28 лютого поранені 2 040 цивільних, із них 45 дітей. Від 24 лютого загинули 352 людини, зокрема 16 дітей.