Окупанти тримають у полоні 50 жінок з «Азову», які вийшли з «Азовсталі». Серед них є вагітна — патронатна служба полку

У російському полоні перебувають приблизно 50 жінок із полку «Азов», які вийшли з маріупольського заводу «Азовсталь». Зокрема є вагітна.

Про це розповіла керівниця патронатної служби «Азову» Олена Толкачова в інтерв'ю «Українській правді».

Толкачова знає принаймні про двох вагітних жінок у полоні. Одна вагітна жінка з «Азову», а друга — або з прикордонної служби, або з морської піхоти.

«Я точно не знаю. Та, що не з "Азову", вже от-от має народжувати. Та жінка, що з "Азову", на четвертому місяці вагітності», — розповіла Толкачова.

Загалом, за її словами, з «Азовсталі» вийшли орієнтовно 2 тисячі людей, понад 900 із них — «азовці», зокрема 50 жінок.

«Там цивільні ще залишалися, жінок дуже багато було. І у нас за домовленостями якраз після обміну важкими пораненими повинні були йти жінки», — сказала керівниця патронатної служби.

Вона розповіла, що наразі інформацію щодо захисників «Азовсталі» отримують хіба що з пропагандистських Telegram-каналів.

Натомість Червоний Хрест не виконує свої функції: за словами Толкачової, були умови, що два рази на тиждень полонені мали мати змогу зв'язуватися з родичами. А втім, Червоний Хрест, який мав проконтролювати це, не зміг цього зробити.


Оновлено. У попередній версії новини йшлося, що у полоні залишаються понад 50 жінок, які вийшли з «Азовсталі». Однак у пресслужбі полку «Азов» нам уточнили, що Олена Толкачова говорила лише про жінок з «Азову», а не загалом з «Азовсталі».

Також у пресслужбі пояснили, що Патронатна служба займається, зокрема, й обміном полонених, передає інформацію у відповідні органи.

«Саме тому Олена знає кількість "наших" дівчат. Але, не може сказати повну кількість, бо Патронатна з повними даними не працює, а в інших військових частинах немає таких служб, щоб якось з ними працювати разом. І посилатися на інформацію, яку хтось десь сказав, Олена також не може», — зазначили у пресслужбі.


Зазначимо, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтверджувала, що з боку України надається безперешкодний доступ до полонених російських окупантів. А от росія досі не надала доступу до військовополонених захисників України, яких утримують у рф або на окупованих землях.

Окрім того, в ООН зафіксували, що полонені українські військові зазнавали тортур і жорстокого поводження. У деяких місцях ув’язнення відсутні належні умови, харчування, вода, охорона здоров'я та санітарія; були повідомлення, що багато українських військовополонених хворіють на інфекційні захворювання, зокрема на гепатит A і туберкульоз.

До того ж там зафіксували, що російські окупанти утримують у полоні вагітних військовополонених. росію закликають розглянути можливість негайного звільнення цих жінок з гуманітарних міркувань.