Окупанти завезли кілька систем «Град» на територію ЗАЕС. Схоже, готують провокації — «Енергоатом»

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото«Енергоатом»

російсько—окупаційні війська завезли 7 грудня на територію захопленої Запорізької атомної електростанції кілька реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) «Град».

Про це повідомив «Енергоатом».

За даними українського оператора, цю зброю окупанти розмістили біля енергоблока №6, безпосередньо поруч із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива. Саме там раніше росіяни будували деякі «захисні споруди» в таємному режимі, порушуючи всі умови з організації ядерної та радіаційної безпеки.

«Найбільш ймовірна провокація, що готується, — обстрілюватимуть протилежний берег Дніпра, зокрема міста Нікополь та Марганець, цими установками "Град" безпосередньо з майданчика ЗАЕС, користуючись "прикриттям" енергоблоків і сховища відпрацьованого ядерного палива», — пише «Енергоатом».

Український оператор АЕС наголосив, що російські сили використовують захоплену АЕС для військових цілей та із самого початку розміщують там особовий склад, військову техніку, зброю і вибухівку; замінували територію станції та під'їзні шляхи до неї.

«Звертаємося до МАГАТЕ й усієї світової атомної спільноти, інформуючи про додаткове розміщення РСЗВ "Град" безпосередньо на майданчику ЗАЕС. І вкотре закликаємо створити безпекову зону всередині та навколо станції за її повної демілітаризації й деокупації», — йдеться в заяві.

Що відбувається на ЗАЕС?

На станції продовжують працювати українські фахівці, попри присутність представників «Росатому» та російських військ. За ситуацією на ЗАЕС спостерігають і представники МАГАТЕ, які регулярно звітують про обстріли станції та напружену ситуацію.

З оголошенням анексії земель Запорізької області росіяни намагалися «юридично оформити» на себе і ЗАЕС. 5 жовтня президент росії володимир путін підписав «указ», яким доручив передати станцію в управління рф.

Працівників ЗАЕС намагаються змусити підписати контракти з росією. Цей процес супроводжується тиском та викраденнями персоналу з-поміж українського керівництва станції.

Ні МАГАТЕ, ні країни світу не визнають «анексії» ЗАЕС та закликають повернути управління станцією її законному власнику — Україні.

Водночас росіяни не припиняють провокацій на станції та обстрілюють територію ЗАЕС тощо.