УКРАЇНА

Чиновниця НАЗК звинуватила кандидата у директори ДБР Горащенкова у контролі за діяльністю Нацагентства

16 листопада, 2017 10:50
УКРАЇНА/Чиновниця НАЗК звинуватила кандидата у директори ДБР Горащенкова у контролі за діяльністю Нацагентства
Зберегти
Вигляд
lead
Глава департаменту фінансового контролю Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна заявила, що представник Адміністрації президента України Олексій Горащенков курирує роботу Національного агентства з питань запобігання корупції.

На засіданні Антикорупційного комітету Ради 15 листопада не змогли заслухали доповідь голови департаменту фінансового контролю НАЗК Ганну Соломатіну, бо не затвердили порядок денний. Виступ чиновниці НАЗК, яка напередодні звинуватила голову Агентства Наталію Корчак у фальсифікації документів та результатів електронних декларацій чиновників, значився у порядку денному пунктом 36.

Голова комітету Єгор Соболєв запропонував заслухати її одразу після виступу народного депутата Антона Геращенка. Проте депутати не змогли погодити порядок денний: більшість членів комітету виступили проти. Після цього Єгор Соболєв дочасно закрив засідання Комітету з питань запобігання корупції.

Громадське поспілкувалося з Соломатіною в перерві Антикорупційного комітету. Вона заявила, що так званим «куратором» за діяльністю НАЗК є посадовець Адміністрації президента Олексій Горащенков.

«Ми говорили з Горащенковим про те, що проекти рішень про повні перевірки потрібно узгоджувати з ним: кого перевіряти, кого не перевіряти, які мають бути результати», — сказала Соломатіна.

Громадське намагається отримати коментар від Олексія Горащенкова щодо звинувачень з боку Соломатіної.

Олексій Горащенков є одним з 19 кандидатів на посаду директора Державного бюро розслідувань. Вже завтра, 16 листопада, конкурсна комісія має обрати директора ДБР. Народні депутати та посадовці у правоохоронних органах, з якими спілкувалося Громадське, називає Горащенкова як одного з фаворитів на посаду директора ДБР.

Колишній помічник Петра Порошенка Олексій Горащенков зараз працює в Адміністрації президента і займається стратегічним плануванням і оперативним забезпеченням АП. На співбесіді він зазначив, що його діяльність пов’язана також з координацією служб зовнішньої розвідки.

Олексій Горащенков під час співбесіди на посаду глави Державного бюро розслідувань, 13 листопада Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

«Якби я вважав, що не маю шансів, то й не приймав участі у цьому конкурсі. Я пройшов із самого початку й до кінця, не дивлячись на те, що багато політиків і чиновників заявляли, що цього органу не буде. ДБР це важливий конкурс і ван має бути», — сказав Горащенков у коментарі Громадському 13 листопада, після фінальної співбесіди.

У грудні 2016 року у коментарі Громадському Горащенков зізнався, що мав приватну розмову з Порошенком щодо свого бажання очолити ДБР. За словами Горащенкова, за підсумками розмови президент сказав йому лише: «у добрий путь». Водночас Горащенков запевнив, що «ні про які політичні домовленості не знає».

ЧИТАЙТЕ: Державне бюро розслідувань: примара правоохоронного органу?

14 листопада підлегла звинуватила главу НАЗК Корчак у фальсифікаціях і тиску під час перевірки е-декларацій.

Глава департаменту фінансового контролю Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна заявила, що НАЗК повністю контролюється владою.

Народні депутати Заліщук, Найєм та Чумак закликали Кабмін відсторонити Корчак і припинити міжнародне фінансування НАЗК на час слідства. 

Водночас, у НАЗК заявили, що позиватимуться на Соломатіну через звинувачення у фальсифікаціях. А в Адміністрації президента заперечили будь-який контроль над НАЗК.

Детективи НАБУ почали досудове розслідування щодо посадових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини