Олексія Навального, Грету Тунберг та ВООЗ висунули на Нобелівську премію миру — Reuters
Номінантами на цьогорічну Нобелівську премію миру стали російський опозиціонер Олексій Навальний, екоактивістка Грета Тунберг та Всесвітня організація охорони здоров'я. Усі три кандидатури висунули норвезькі законодавці.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела серед норвезьких парламентарів.
Раніше номінантами на Нобелівську премію миру також стали лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська та протестний рух Black Lives Matter («Життя темношкірих важливі»).
Окрім них, на Нобелівську премію миру висунули членів Координаційної ради Білорусі Марію Колеснікову та Вероніку Цепкало за їхню «боротьбу за чесні вибори та приклад мирного опору».
Також номінували Угорський Гельсінський комітет (HHC), неурядову організацію, що моніторить дотримання прав людини, та польську асоціацію суддів «Iustitia», яка захищає громадянські права.
За боротьбу за свободу слова та право на поширення інформації номінували Комітет захисту журналістів, що базується у США, онлайн-платформу «Hong Kong Free Press», організацію «Репортери без кордонів» (RSF) та колишню журналістку французького видання «Charlie Hebdo» Зінеб ель-Разуї, що активно критикувала іслам.
Серед інших номінантів: колишній президент США Дональд Трамп, НАТО та Агентство ООН з питань біженців (UNHCR). Подавати кандидатури на номінацію будуть до вечора 31 січня.
Номінація на премію не означає автоматичну підтримку тієї чи іншої кандидатури Нобелівським комітетом. Список лауреатів на Нобелівську премію миру у 2021 році оголосять лише у жовтні.
А як отримати цю премію?
Потрапити до списку Нобельських лауреатів доволі складно. Кандидата мають право рекомендувати тільки чинні та колишні члени норвезького Нобелівського комітету, радники, призначені Нобелівським інститутом, члени національних парламентів та урядів різних країн, члени Міжнародного арбітражного суду в Гаазі, а також лауреати Нобелівських премій.
Список номінантів не мають права розголошувати щонайменше 50 років після того, як премію присудять. Це також стосується будь-якої інформації про припущення та розслідування щодо присудження премії. Тобто, попри те, що багато людей стають відомими як «номінанти на Нобелівську премію миру», офіційно це неможливо підтвердити ще протягом десятків років.
Всього ж міжнародна нагорода «Нобелівська премія» має п’ять категорій: «фізика», «хімія», «медицина або фізіологія», «література» та «премія миру». Щорічно нею відзначають за видатні наукові дослідження, винаходи та внесок у розвиток суспільства.
- Поділитися: