Російський письменник Сергій Комков номінував президента Росії Володимира Путіна на Нобелівську премію миру-2021. Шість років тому він зробив подібну заяву, але Путін не потрапив у шорт-ліст премії.

Про це йшлося на пресконференції інформаційного агентства «Росбалт».

У Кремлі на це відреагували нейтрально. Мовляв, ще триватиме певна процедура для номінантів і що на премію висуваються «абсолютно різні люди».

«Якщо рішення буде ухвалено, ну прекрасно. Не буде ухвалено — теж нічого страшного. Важко ще щось більше сказати», — сказав прессекретар Путіна Дмитро Пєсков у коментарі Meduza.

Це не вперше?

Ні. У 2014 році Комков також намагався номінувати Путіна на Нобелівську премію миру. Це рішення він мотивував тим, що Росія начебто «врегулювала» конфлікт на Близькому Сході й у Сирії. Але тоді Нобелівську премію отримали пакистанська школярка Малала Юсафзай і 60-річний правозахисник Кайлаш Сат'ярті з Індії.

Водночас письменник засудив висунення цьогоріч на Нобелівську премію миру засновника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального і лідерки білоруської опозиції Світлани Тіхановської. Мовляв, «в них недостатньо досягнень».

Що відомо про Сергія Комкова?

Він — доктор філософських наук, головний редактор суспільно-політичної газети «Президент». Зазначено, що він автор книг «Кремлюді», «Тиха заводь: Мисливський ряд, будинок 1», «Ваххабіт», «День дурня».

Що відомо про Нобелівську премію миру?

Цю премію присуджують не в Стокгольмі, як звичайну Нобелівську премію, а в Осло. Це пов’язано з рішенням самого Нобеля. 

До складу норвезького Нобелівського комітету входять п'ять людей. Призначає їх парламент країни терміном на шість років.

Члени комітету зобов'язані зберігати обітницю мовчання цілих півстоліття, не розголошуючи навіть імена кандидатів на премію. В середньому щорічно на Нобелівську премію світу претендують приблизно 100 номінантів, а інколи було і 205. 

Сама церемонія вручення проходить щорічно в Осло 10 грудня. 

Поділитись: