Берлінська клініка «Шаріте», де на лікуванні перебуває російський опозиціонер Олексій Навальний, заявила, що політика отруїли. Про це йдеться в пресрелізі клініки.

«Клінічні результати вказують на отруєння речовиною із групи активних речовин, які мають назву інгібітори холінестерази. Конкретна речовина поки не встановлена… Вплив токсину на організм підтверджений кілька разів у незалежних лабораторіях», — йдеться в повідомленні.

У пресрелізі «Шаріте» вказано, що Навальний досі перебуває в реанімації у важкому стані, але серйозної загрози його життю наразі немає.

«Відповідно до діагнозу, пацієнта лікують антидотом атропін. Наслідки хвороби поки незрозумілі, не можна виключати і її довготривалий вплив, зокрема на нервову систему», — додають німецькі лікарі.

Уранці 22 серпня російського опозиційного політика Олексія Навального доставили до клініки «Шаріте» в Берліні з російського Омська. Там він лежав у непритомному стані після того, як йому стало погано під час перельоту.

Російські лікарі в Омську, які лікували Навального, заперечували версію про отруєння політика, через що йому стало зле, зійшовшись на попередньому діагнозі — порушення обміну речовин. Натомість оточення Навального вважає, що так йому хотіли помститися за викривальну антикорупційну діяльність.

Не перший випадок

Російські публічні діячі, які висловлюються проти чинної влади, отруюються або помирають за загадкових обставин. Приклади можна знайти навіть за кордоном: ідеться про отруєння у 2018-му колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, які пішли на співпрацю з британською владою, та колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка у 2006-му (у цьому випадку отруєння стало смертельним). Обоє жили у Великій Британії.

У РФ отруювалися за загадкових обставин російський художник Петро Верзилов (він розслідував загибель трьох російських журналістів у Центрально-Африканській Республіці, де орудують найманці російської приватної військової компанії Вагнера) і журналістка «Новой газеты» Анна Політковська, яка критично висловлювалася проти російської влади (у 2006 році її застрелили в під'їзді будинку в Москві).

Що сталося з Навальним?

Навальному стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він перебував у комі.

Речниця Навального Кіра Ярмиш одразу заявила про отруєння політика і припустила, що йому могли щось підмішати в чай, який він пив в аеропорту перед вильотом. Російські лікарі не підтверджували версії про отруєння.

Уранці 21 серпня до Омська, де в лікарні в комі перебував Навальний, прилетів літак німецької некомерційної організації Cinema for Peace Foundation із лікарями на борту. Вона напередодні погодилася організувати перевезення політика до німецької лікарні.

Надвечір 21 серпня після консультації з німецькими лікарями російські лікарі дозволили транспортування Олексія Навального літаком із Омська до Берліна.

Олексій Навальний — опозиційний російський політик, який також веде однойменний блог про корупцію в російській владі. Він брав участь у виборах мера Москви 2013 року. Тоді переміг Сергій Собянін від провладної партії «Єдина Росія», Навальний посів друге місце з 27% голосів.

У 2014 році Навального та його брата Олега судили у так званій справі «Ів Роше» про начебто розкрадання та легалізацію грошей французької фірми «Ів Роше Схід». Тоді Олексія засудили до 3,6 року умовно, а його брата на такий же термін ув'язнили. Через цю судимість Олексія Навального не зареєстрували на президентські вибори в Росії у 2018 році.

У липні 2019 року Навальний уже повідомляв про спробу його отруїти, коли він укотре перебував у СІЗО.

Під час Революції Гідності в Україні Навальний підтримав протестувальників.

Поділитись: