Український мільярдер Павло Фукс подає до суду на російський «Внешэкономбанк» за порушення під час продажу української «дочки» — «Промінвестбанку».

Про це бізнесмен повідомив під час інтерв’ю «Економічній правді».

За словами Фукса, російський державний банк «Внєшекономбанк» порушив пункти майбутнього договору з продажу його дочірньої структури. Також він зазначає, що з українського боку угоді намагалися завадити заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, а також заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов. «Промінвестбанк» Павло Фукса збирався купити разом із своїм бізнес-партнером Максимом Микитасем. «У «Промінвестбанку» мене цікавлять величезні проблемні активи. Я вважаю, що дуже ефективно зможу отримати виплати з боржників або вилучити їх підприємства в рахунок погашення боргів», — додав Фукс. Нагадаємо, що російський державний банк «Внєшекономбанк» відмовився від продажу дочірньої структури в Україні у серпні 2018 року. Тоді головним претендентом на покупку «Промінвестбанук» був бізнесмен Павло Фукс. Вартість активу оцінювали у майже 150 мільйонів доларів.

29 січня Верховний суд дозволив компаніям групи Приват конфісковувати майно російських державних банків в Україні.

Зазначимо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму. Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: