Міжнародний олімпійський комітет виключив можливість проведення Літніх Олімпійських ігор-2020 у Токіо без глядачів, оскільки, на його думку, це суперечитиме самій суті олімпійських змагань, покликаних збирати людей разом.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на джерела в Міжнародному олімпійському комітеті, де нещодавно ухвалили відповідне рішення.

«Захід за зачиненими дверима і без глядачів — не варіант», — повідомило The Guardian джерело в МОК.

Рішення не скасовувати Олімпійські ігри в Токіо, заплановані на липень 2020 року, вже викликало хвилю критики, зазначає видання. Утім, за словами співрозмовників The Guardian, МОК хоче дати можливість виступити на Іграх кожному олімпійському атлету і тому не поспішає з ухваленням рішення про скасування Олімпіади — адже вона має відбутися ще за чотири місяці.

Окрім того, будь-які значні проблеми з організацією Олімпійських ігор у Токіо призведуть до значних втрат із боку зацікавлених сторін: спонсорів, мовників, 11 тисяч олімпійців, 4 тисяч паралімпійців, не враховуючи персонал і волонтерів — і коштувати до 1 мільярда доларів збитків через втрачений прибуток від квитків.

При цьому в МОК розглядають можливість послаблення кваліфікаційних критеріїв для спортсменів і спортсменок, що мають намір брати участь в Олімпіаді-2020. Таким чином, ті з них, хто, приміром, через пандемію зараз не може брати участі у відборі, зможе кваліфікуватися на Олімпіаду.

The Guardian також зазначає, що рішення з приводу організаційних питань ухвалюватиме виконавча рада МОК у вівторок, 17 березня.

Раніше, нагадаємо, Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) переніс матчі обох єврокубків — Ліги Чемпіонів та Ліги Європи, — що планувалися на наступний тиждень, через спалах нового коронавірусу.

За останніми даними, загальна кількість інфікованих коронавірусом у світі зросла до 169 387. Більшість випадків зафіксували на материковому Китаї — 81 020. Водночас новим епіцентром зараження стала Європа. Там повідомляють про більшу кількість нових випадків, ніж у Китаї.

Від захворювань, які викликає коронавірус SARS-CoV-2, у світі померли 6 513 людей. Одужати вдалося 77 257 інфікованим.

Поділитись: