Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус оголошує пандемію у зв'язку зі спалахом SARS-CoV-2 під час пресконференції в Женеві, Швейцарія, 11 березня 2020 року
Фото:

World Health Organization (WHO)/Twitter

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах нового коронавірусу SARS-CoV-2 пандемією. Водночас ВООЗ не змінює своєї оцінки рівня загрози, яку коронавірус несе світові, і не рекомендує додаткових дій — радше наголошує на тому, що нинішні рекомендації виконуються не повною мірою.

Про це повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус на пресконференції.

«ВООЗ цілодобово проводив оцінки спалаху (коронавірусу — ред.), і ми занепокоєні як тривожним рівнем поширення й складністю (хвороби, викликаної коронавірусом — ред.), так і тривожним рівнем бездіяльності... Ми, відповідно, ухвалили рішення, що COVID-19 можна вважати пандемією», — заявив глава ВООЗ.

Водночас Гебреєсус наголосив, що оголошення пандемії не змінює «оцінки загрози від нового коронавірусу, того, що робить ВООЗ і того, що мають робити країни».

«Пандемія — це не те слово, яке можна використовувати несерйозно чи недбало. Це слово, яке в разі неправильного використання може посіяти необґрунтований страх чи невиправдане прийняття того, що боротьбу завершено, призводячи до відворотних страждань і смертей», — додав глава ВООЗ.

Гебреєсус укотре закликав усі країни дотримуватися запобіжних заходів для протидії поширенню SARS-CoV-2:

  • залучити й розширити служби реагування на надзвичайні ситуації;
  • повідомляти населенню про ризики й способи самозахисту;
  • виявляти, ізолювати й лікувати кожного хворого на COVID-19, а також відстежувати всіх, із ким вони контактували;
  • готувати лікарні;
  • захищати медперсонал і здійснювати його підготовку.

Нагадаємо, ще 9 березня у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що розповсюдження коронавірусу SARS-CoV-2

дає підстави говорити про загрозу пандемії.

30 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у сфері глобальної охорони здоров'я через новий коронавірус.

Що таке пандемія?

Пандемією вважається надзвичайно сильна епідемія, яка поширюється на території всієї країни, сусідніх держав та багатьох країн світу. Йдеться про розповсюдження захворювання, яке має глобальний вплив на все суспільство і супроводжується неконтрольованим поширенням збудника. Пандемія також супроводжується масштабними важкими захворюваннями та численними смертями людей.

Іншими словами, йдеться всього лише про визнання ВООЗ глобального характеру епідемії нового коронавірусу. Не йдеться (принаймні зараз) про нові обмежувальні заходи; про те, що заражені коронавірусом невиліковні (це не так); про те, що нові випадки зафіксовано в Україні (поки що лише один).

За останніми даними, від захворювань, які викликає коронавірус SARS-CoV-2, у світі померли 4 284 людини. Водночас одужали 65 765 інфікованих.

Загалом у світі кількість інфікованих зросла до 119 120. Більшість випадків інфікування, 80 956, зафіксували на материковому Китаї. Швидко продовжує зростати кількість інфікованих в Італії — до 10 149, Ірані — до 8 043 та у Південній Кореї — до 7 755.

Поділитись: