Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська просить Генеральну прокуратуру розслідувати можливе застосування методів каральної психіатрії у психлікарні Дніпра за часів СРСР

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська просить Генеральну прокуратуру розслідувати можливе застосування методів каральної психіатрії у психлікарні Дніпра за часів СРСР.

Про це повідомляє «УНІАН».

За інформацією Лутковської, на сьогодні Міністерство охорони здоров'я вилучає архіви «Української психіатричної лікарні з суворим наглядом МОЗ України» у Дніпрі.

«За всі роки існування в лікарні перебувала велика кількість людей, в тому числі і тих, кого переслідувала каральна система СРСР. Для встановлення історичної справедливості ми зобов'язані провести ретельне розслідування злочинів того часу … і не допустити повторення існування каральної психіатрії для боротьби з інакомисленням», — зазначила омбудсмен.

На її думку, аналіз архівних документів психіатричної лікарні повинен проводитися саме фахівцями, які зможуть оцінити їх історичну цінність для національної пам'яті, з урахуванням законодавства в сфері захисту персональних даних.

«Вважаю, що цей аналіз повинен привести до оцінки і кримінальної складової цієї частини нашого минулого. У зв'язку з вищевикладеним звертаюся до Генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням ініціювати досудове розслідування злочинів щодо переслідування осіб з використанням системи психіатрії для ізоляції особи і придушення свободи слова», — йдеться у зверненні.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: