Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова отримала черговий лист з Росії про стан здоров'я чотирьох українських політв'язнів. У всіх, за словами радника президента РФ, стан задовільний.

Ідеться про чотирьох українців: Володимира Балуха, Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі та Арсена Джеппарова.

«Нині стан усіх осіб оцінюється Федеральною службою виконання покарань Росії як задовільний», — зазначає у листі радник президента з прав людини Михайло Федотов.

Він також вказав, що український політв'язень Володимир Балух голодував лише місяць — «24 квітня 2018 Балух відновив прийом їжі».

На що омбудсмен Денісова зазначила, що Балух написав листа про припинення голодування на час етапування 9 жовтня.

«Я втомилася читати ці брехні РФ без медичних довідок, які регулярно вимагаю і досі чекаю», — написала Денісова.

Вона зазначила, що отриманий лист є відповіддю на серпневий запит — «задумайтеся: пройшло майже 2 місяці. Інформація про здоров’я наших політв’язнів уже просто неактуальна».

9 жовтня український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в окупованому Криму, заявив про припинення голодування на час етапу.

Володимир Балух тримав голодування 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: