Український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в окупованому Криму, заявив про припинення голодування.

Український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в анексованому Криму, заявив про припинення голодування на час етапу.

Про це Громадському повідомила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

«Балух припинив голодування на період етапування. Коли він прибуде до колонії, він має намір продовжити свій протест. Так само він не вживатиме їжу та заявив про те, що не одягне тюремну робу», — сказала Скрипник.

У своєму зверненні до українців, яке оприлюднила Кримська правозахисна група, Балух пише: «Використавши останній шанс віднайти в каральній системі окупанта бодай шпарину, де б жевріли паростки здорового глузду або натяку на честь, я вирішив припинити режим голодування».

Лист Володимира Балуха, оприлюднений Кримською правозахисною групою

Проте додав: «Я не дозволю собі вживати їжу з рук окупанта і вдягнути його тюремну робу».

Політв’язень звернувся із проханням, у разі смерті, вивезти його тіло з території окупованого Криму.

«Прошу виконати свою останню волю: у разі фізичної або психічної смерті не залишати моє тіло на окупованій території. Місце перебування тіла лишаю обрати своїй родині, — я б волів, щоб це була сільська місцина на березі Дніпра неподалік Києва», — написав Володимир Балух у своєму зверненні.

Зазначимо, що наразі невідомо, куди саме етапують Балуха. За словами очільниці Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, зазвичай служба виконання покарань Росії принципово вивозить українців на територію РФ.

Нагадаємо, Володимир Балух тримав голодування 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом.

3 жовтня так званий «Верховний суд Криму» переглянув попередній вирок українському політв’язню Володимиру Балуху і виніс остаточне рішення — 4 роки і 11 місяців позбавлення волі. Попередній вирок Балуха — 5 років в'язниці та 10 тисяч рублів штрафу.

24 вересня засідання підконтрольного окупаційній владі «Верховного суду Криму», який мав розглянути апеляційну скаргу на на незаконний вирок політв'язню Володимиру Балуху, відклали на невідомий термін.

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

Увечерні 14 вересня заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що політв’язня Балуха побили представники адміністрації СІЗО Сімферополя. 

У СІЗО відкидали інформацію про побиття Балуха співробітниками колонії, повідомила Громадському адвокатка Балуха Ольга Дінзе.

17 вересня архієпископ Климент відвідав Балуха у СІЗО.

«Коли він зняв футболку, то я побачив тільки шкіру та кістки», — відповів Климент на питання про вигляд Володимира Балуха.

Раніше архієпископа Климента не пускали в СІЗО Сімферополя, де утримують Балуха, посилаючись на неробочий день. 

18 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що медики досі не оглянули політв’язня Володимира Балуха після того, як його побили у слідчому ізоляторі в анексованому Криму.

Також Денісова повідомила, що Балух попросив привести нотаріуса для оформлення заповіту.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

10 серпня мати Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Балуха продовжують тримати у загальній камері. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: