Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова звернулася до голови Національної поліції Сергію Князеву і міському голові Києва Віталію Кличку з проханням забезпечити належну безпеку та дотримання прав учасників «Маршу рівності», який запланований на 17 червня.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова звернулася до голови Національної поліції Сергію Князеву і міському голові Києва Віталію Кличку з проханням забезпечити належну безпеку та дотримання прав учасників «Маршу рівності», який запланований на 17 червня.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на прес-службу омбудсмена.

У повідомленні йдеться, що уповноважена звернулася до керівника Національної поліції та міськголові Києва через численні прояви ксенофобії під час проведення «Маршу рівності» в різних містах протягом 2013-2017 років

Денисова також зазначила, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини, на державі й, зокрема, на правоохоронних органах лежить зобов’язання забезпечити безпеку учасників мирного зібрання від фізичного насильства з боку опонентів.

Крім цього омбудсмен наголосила, що влада зобов’язана використовувати будь-які засоби, щоб забезпечити мирне проведення зборів. Наприклад, шляхом публічних заяв перед демонстрацією з виразом толерантної, примирної позиції, або попередивши потенційних порушників про характер можливих санкцій.

Щорічний київський Марш рівності цього року відбудеться 17 червня.

Натомість в УПЦ Московського патріархату закликали скасувати Марш рівності

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам’ятні місця ЛГБТ-спільноти на карті Києва.

Поділитись: