ENRU

Омбудсмен відкрила провадження щодо процедури повернення Саакашвілі

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська відкрила провадження щодо процедури повернення лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі до Польщі.

Про це вона повідомила у коментарі УНІАН.

«Провадження відкрито. Поки немає результатів провадження, нічого я не прокоментую», — заявила Лутковська.

Омбудсмен зазначила, що вже спрямовано запити до правоохоронних органів про надання інформації щодо процедури повернення Саакашвілі до Польщі.

«Для того, щоби з'ясувати, чи дійсно порушення були, чи мені тільки здалося, направляються відповідні запити», — заявила Лутковська.

Лутковська додала, що провадження омбудсмен відкриває з власної ініціативи, коли бачить потенційні порушення прав людини.

Вдень 12 лютого Міхеіла Саакашвілі затримали люди у камуфляжі, коли він перебував у ресторані «Сулугуні» в Києві. Після затримання політика повезли у невідомому напрямку. Як згодом з'ясувалось, Саакашвілі привезли до аеропорту «Бориспіль» для повернення найближчим рейсом до Польщі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Силовики виводили Саакашвілі з ресторану, тримаючи за волосся

Пізніше Держприкордонслужба повідомила, що Саакашвілі вже немає на території України і він «повернений до країни попереднього перебування». Як відомо, останньої країною, звідки Саакашвілі потрапив до України була Польща.

Адвокат Саакашвілі подав заяву про викрадення політика.