Міхеіла Саакашвілі затримали і відправили до Польщі
Екс—президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі затрималиі відправили до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі,повідомивГромадському речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.
Екс-президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі затримали і відправили до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі, повідомив Громадському речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.
Процедуру реадмісії підтвердили згодом польські прикордонники.
«12 лютого, військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з представниками Міграційної служби та Національної поліції довели до Міхеіла Саакашвілі рішення компетентного органу про його повернення до країни попереднього перебування (реадмісія, — ред.)», — зазначив Слободян, додавши, що ДПСУ посилається на рішення суду про відмову визнати Саакашвілі біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
За словами Слободяна, під час затримання Саакашвілі невідомі накинулися на прикордонників, тому ті «змушені були захищатися та застосували силову підтримку».
Соратники Саакашвілі прибули до «Борисполя» і відмовилися пропускати співробітників митного контролю до своїх робочих місць. Вони вимагали у прикордонників видати Саакашвілі, вигукуючи «Ганьба». А адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький заявив, що звернувся до поліції з заявою про викрадення політика.
Вдень 12 лютого, Саакашвілі затримали люди у камуфляжі, коли він перебував у ресторані «Сулугуні» в Києві. Позафракційний депутат Юрій Дерев'янко повідомив Громадському, що силовики посадили політика у мікроавтобус Volkswagen з номером АА0121СН і повезли у невідомому напрямку.
Соратник Саакашвілі Давід Сакварелідзе заявив, що затримання здійснював спецназ Державної прикордонної служби. Цю інформацію Громадському підтвердив і екс-головний редактор українського Forbes Володимир Федорин, який у момент затримання Саакашвілі перебував у цьому ресторані.
«На їхньому одязі був напис ДПСУ. Нічого не пред'являли, це не було схоже на затримання, це було схоже на викрадення», — зазначив Федорин.
«До ресторану увірвався спецназ, поклали всіх на підлогу. Саакашвілі під автоматами вивели, запхали в машину, вона рухається у невідомому напрямку. Наше спостереження показало, що в останній раз машину з Саакашвілі бачили на вулиці Володимирській», — заявив Сакварелідзе виданню «Страна.ua».
У Національній поліції, прокуратурі та СБУ у коментарі Громадському заявили, що їхні співробітники не мають стосунку до затримання Саакашвілі. Водночас у Державній прикордонній службі Громадському протягом кількох годин не підтверджували і спростовували інформацію про те, що затримання здійснювали представники служби.
Згодом прес-секретарка політика Дарина Чиж повідомила, що Саакашвілі везуть до аеропорту «Бориспіль». А його соратниця Ліза Богуцька не виключила, що політика депортують до Польщі.
Радник президента України Юрій Бірюков о 17:25 повідомив, що Саакашвілі «відлетів».
Жодних підстав для видворення Саакашвілі наразі немає, заявив його адвокат Руслан Чорнолуцький.
«Тому залишається незаконне видворення, із застосуванням злочинних угруповань, які дозволяють владі це зробити», — зазначив адвокат.
Екс-голова МЗС Швеції Карл Більд виступив на захист Саакашвілі. Він заявив, що позбавлення політика єдиного громадянства було порушенням його прав. Увечері того ж дня на підтримку Саакашвілі його прихильники вийшли на акцію під Адміністрацію президента. У сутичках з поліцією там затримали щонайменше одну людину.
Зазначимо, що після того, як Саакашвілі прибув у Польщу, його не затримували. Також Саакашвілі не заборонено пересуватися країнами Шенгенської зони. Польські прикордонники повідомили, що згідно з законом, у нього є 14 днів, аби вирішити, що він буде робити далі.
5 лютого Саакашвілі програв апеляцію про отримання статусу біженця, але потім захист політика оскаржив рішення апеляційного суду. За словами адвокатів, такий процесуальний крок дозволяв Саакашвілі продовжувати легально перебувати в Україні.
26 липня 2017-го Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Тоді Саакашвілі фактично прорвав державний кордон і перебував в Україні, організовував ряд мітингів під стінами Верховної Ради.
В грудні 2017-го генпрокурор Юрій Луценко заявив, що акції протесту Міхеіла Саакашвілі відбувалися за кошти наближеного до екс-президента Януковича олігарха-втікача Сергія Курченка.
Саакашвілі спростовує звинувачення. Він назвав «абсолютним фейком» звинувачення ГПУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.
Важливо, що через відправку до Польщі суд не зможе допитати Саакашвілі у справі розстрілів на Інститутській і так званих «грузинських снайперів».
- Поділитися: