Омбудсмени України та рф зустрілися того дня, коли Червоний Хрест не прибув на лінію розмежування

Уповноважені з прав людини в Україні та росії Дмитро Лубінець та Тетяна Москалькова провели першу зустріч на тлі обміну військовополоненими. Омбудсмени зустрілися того дня, коли Червоний Хрест так і не прибув на лінію розмежування, де на нього чекала українська делегація.
Про зустріч омбудсменів повідомили їхні пресслужби.
Дмитро Лубінець розповів, що під час зустрічі обговорили необхідність відвідування колонії в Оленівці стороною України, росії та за потреби участь і третьої сторони.
Також говорили про:
- шляхи відвідування військовополонених;
- огляд місць їх утримання (як на території підконтрольній рф, так і в Україні);
- надання змоги полоненим дзвонити до рідні; пошуки безвісти зниклих;
- об'єднання родин, коли діти та батьки опинилися на різних територіях;
- відновлення документів для біженців та інше.
«По завершенню зустрічі домовилися направити офіційні листи для реалізації обговорених завдань, що передбачають захист прав людини. Маю надію, що реалізація обговорених пропозицій стане кроком для допомоги нашим громадянам», — сказав Лубінець.
Омбудсменка рф назвала діалог «конструктивним».
«Як би не складалася ситуація, уповноважені мають бути поза політикою та працювати на благо громадян своїх країн. Рада, що з обох боків досягнуто взаєморозуміння та готовність йти назустріч один одному, сприяючи нашій головній місії — захисту прав людини», — заявила Москалькова.
Обмін військовополоненими
17 жовтня Україна провела ще один масштабний обмін полоненими та повернула додому 108 жінок, більшість із яких — військові. Серед звільнених є й ті, хто потрапив у полон ще до 24 лютого. Натомість росія повернула 110 своїх громадян, зокрема 72 моряків.
Серед звільнених українок: 37 евакуйованих з «Азовсталі», 11 офіцерок, 85 рядових та сержанток. Вони представляють різні сили: ЗСУ, Військово-морські сили, територіальну оборону, Нацгвардію, Державну спеціальну службу транспорту і Держприкордонслужбу. 12 звільнених жінок — цивільні.
Наразі відомо про звільнення парамедикині Тетяни Васильченко, яка перебувала на заводі «Азовсталь» під час його оточення; старшої лейтенантки медичної служби Марини Голінько; медсестри хірургічного відділення 555 військового шпиталю Олени Зубової; медикині Валентини Пащенко. Про історії цих жінок ви можете прочитати в матеріалах hromadske.
Нагадаємо, 17 жовтня українська делегація чекала на лінії розмежування з окупованою територією представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Перед цим глава Офісу президента Андрій Єрмак поставив «ультиматум», щоб організація спрямувала туди свою місію впродовж трьох днів. Але їх так і не було.
Радник Єрмака Михайло Подоляк пояснював: в ОП готові поставити на міжнародному рівні питання про розформування МКЧХ і створення альтернативної структури в тому разі, якщо МКЧХ і надалі не виконуватиме своїх прямих функцій.
Заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Дмитро Усов висловив жаль, що представники МКЧХ так і не з'явилися, адже вони могли на власні очі побачити стан звільнених жінок, розпитати їх про умови утримання тощо.
- Поділитися: