ООН написали листа до українського суду щодо ліків проти СНІДу
Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) написала листа в український суд на підтримку скасування патенту на лікарські препарати від ВІЛ / СНІДу «Лопінавір/Ритонавір».
Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) написала листа в український суд на підтримку скасування патенту на лікарські препарати від ВІЛ / СНІДу «Лопінавір / Ритонавір».
Про це Громадському повідомили у «Всеукраїнській Мережі людей, які живуть з ВІЛ».
«Це перший прецедент в історії незалежної України, коли така впливова організація дає свою експертизу в патентній праві. Сьогодні монопольним патентовласником на цей препарат є фармацевтична компанія AbbVie Inc., США, через що на український ринок не можуть надходити більш доступні, так звані генеричні препарати, життєво необхідні для пацієнтів з ВІЛ», — підкреслює глава Мережі Дмитро Шерембей.
В організації заявляють, що попри тиск пацієнтських організацій, протягом майже півтора року судді затягують цей процес в інтересах компанії-монополіста.
«Україна посідає друге місце за зростанням кількості людей, що живуть з ВІЛ у регіоні. Генеричні препарати — важливий крок для поліпшення доступу до ліків проти ВІЛ, які необхідні для подолання епідемії в усьому світі, включно з Україною. Моніторинг світових цін на антиретровірусні препарати підтверджує, що ціни на генерики значно нижчі, ніж ціни виробників», — підкреслюється в листі ЮНЕЙДС.
В організації нагадують, що 19 вересня 2017 року відбудеться чергове засідання у Київському апеляційному господарському суді.
Активісти збираються домагатися від суду рішення про направлення патенту на незалежну експертизу.
Вони вважають, що зазначені патенти не відповідають вимогам законодавства за новизною і винахідницьким рівнем, а юридична монополія належить компанії-патентовласникові.
В організації наголошують, що якщо патент буде скасований, Україна зможе закупити ці препарати для 125 тисяч українських пацієнтів з ВІЛ.
Раніше повідомлялось, що Україні продовжили грант за програмою протидії СНІДу та туберкульозу.
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
- Поділитися: